NBA Goran Dragić Goran Dragić Luka Dončić Luka Dončić Miami Heat Dallas Mavericks

Boštjan Boh

3

Goran Dragić | Goran Dragić si želi zagotoviti nastop v končnici lige NBA. | Foto Gulliver/Getty Images

Goran Dragić si želi zagotoviti nastop v končnici lige NBA.

V ligi NBA je Boston gostil Miami Gorana Dragića. Miami je tekmo izgubil, a ta poraz za Vročico še ni bil usoden za uvrstitev v končnico. Zelo razpoložen je bil naš Goran Dragić, ki je bil najboljši košarkar svoje ekipe. Na delu so bili tudi košarkarji Dallasa, ki so tudi tokrat igrali brez poškodovanega Luke Dončića. Gostili so Philadelphio in na koncu zmagali.

Miami je v noči na torek gostoval v Bostonu, kjer so si Celtics že zagotovili nastop v končnici. Boston je bil tokrat boljši z izidom 110:105 in Miamiju prekrižal načrte za pomembno zmago za uvrstitev v končnico, kamor se uvrsti osem najboljših ekip.

Goran Dragić je dosegel 30 točk in bil najboljši košarkar na parketu

Na tekmi je bil od vseh igralcev najbolj razpoložen Goran Dragić, ki je Bostonu natresel 30 točk, ob tem pa še dodal pet asistenc in en skok. Bam Adebayo je za vročico prispeval 19 točk in 14 skokov. Dwyane Wade je tekmo končal s 17 točkami in sedmimi asistencami.

Učinek Gorana Dragića proti Boston Celtics: 30 točk (met iz igre 12/20, za 3 3/9, prosti meti 3/3), 1 skok, 5 asistenc, 3 izgubljene žoge in 5 ukradenih žog v 39 minutah.

Povprečje v tej sezoni: 14,1 točk, 3 skoke, 4,5 asistence, 2 izgubljeni žogi, 0,6 ukradene žoge, 0,2 blokade v 26 minutah.

Pri Bostonu je ta večer s 25 točkami najbolj izstopal Kyrie Irving. Miami ima zdaj na svojem računu 38 zmag in 39 porazov in je še vedno na osmem mestu vzhodne konference. Ta večer je namreč igral tudi Orlando Magic, neposredni tekmec Miamija za uvrstitev končnico. Čarovniki so gostovali pri Torontu in prav tako izgubili z izidom 121:109.

Pri Bostonu je s 25 točkami najbolj izstopal Kyrie Irving. | Foto: Gulliver/Getty Images Pri Bostonu je s 25 točkami najbolj izstopal Kyrie Irving. Foto: Gulliver/Getty Images V končnici tekme so se jim približali že na tri točke

Na začetku tekme je kazalo, da bodo košarkarji Miamija doživeli pravo malo katastrofo, saj so v uvodnih šestih minutah tekme dosegli le dve točki. Prva tretjina se je končala z izidom 36:17, kar je bila tudi odločilna prednost za domačo ekipo. Naslednje tri četrtine so se končale v prid Miamija, a je bilo to premalo za zmago.

Ob polčasu je imel Boston prednost 14 točk, pred zadnjo tretjino pa je ta znašala 11 točk. Še najbolj napeto je bilo v zadnji četrtini, ko se je Miami približal na zaostanek treh točk 103:100. V končnici tekme jim je zmanjkalo nekaj zbranosti in tako so morali Bostonu priznati poraz.

Po prostem večeru se bosta Miami in Boston v noči na četrtek pomerila še enkrat. Igrali bodo na Floridi.

Dirk Nowitzki je doživel glasne ovacije. Domači navijači so ga želeli videti na parketu. | Foto: Getty Images Dirk Nowitzki je doživel glasne ovacije. Domači navijači so ga želeli videti na parketu. Foto: Getty Images

Dallas še enkrat več uspešen brez Dončića

Na delu so bili tudi košarkarji Dallas, ki tudi tokrat niso mogli računati na Luko Dončića, ki ima nekaj težav s stegensko mišico. Ljubljančan je zaradi poškodbe preskočil že zadnje gostovanje v Oklahoma Cityju.

Telički so na domačem parketu gostili Philadelphio in zmagali z izidom 122:102. Pri Dallasu je bil najboljši košarkar Justin Jackson. Ta je prispeval 24 točk, samo 16 jih je dosegel v tretji četrtini. Dirk Nowitzki je v 17 minutah igranja dosegel sedem točk in je v domači dvorani doživel glasne ovacije. Tem se je pridružil tudi Luka Dončić, ki je tekmo spremljal s klopi.

Philadelphia, ena najmočnejših ekip vzhodne konference, zaradi poškodbe ni mogla računati na prvega centra Joela Embiida, manjkal je tudi Jimmy Butler.

Zanimivo je, da je Dallas prejšnji mesec - marca - brez mladega Ljubljančana zmagal na obeh tekmah, z njim pa od 13 dvobojev dobil le enega. Ta statistika se je prevesila tudi v april.

Dallas bo v noči na četrtek gostil Minnesoto.

V noči na torek je bilo na sporedu še sedem tekem. Indiana je na domačem parketu na krilih Domantasa Sabonisa, sina slovitega Arvidasa, ki je dosegel 18 točk in pobral 12 žog pod obema obročema, premagala Detroit s 111:102. Brooklyn je v svojem hramu moral priznati premoč Milwaukeeju, ki je slavil s 131:121. New York je bil v domačem Madison Square Gardnu boljši od Chicaga s 113:105, Portland je v gosteh ukanil Minnesoto s 132:122, Utah je premagal Charlotte s 111:102, v obračunu v tej sezoni zelo slabih ekip pa je Phoenix na svojem parketu ugnal Cleveland s 122:113.