8 let, 2 meseca

Nedelja, 2. 12. 2007, 21.40

Nachbar učinkovit

V ameriški košarkarski ligi NBA je bilo v noči na nedeljo odigranih sedem tekem. Izmed Slovencev je na parket stopil le Boštjan Nachbar.

Turek Hedo Turkoglu je 13 od svojih 25 točk dosegel v zadnji četrtini za zmago Orlanda v ameriški prestolnici, s tem pa so Wizardsi prvič po letu 1992 izgubili vse prve tri tekme sezone. V Philadelphii je Jason Kidd dosegel oseminosemdeseti trojni dvojček v NBA s 16 točkami, 14 skoki in 10 podajami, Richard Jefferson pa je dodal 22 točk za zmago Netsov.

Mike Dunleavy s 27 točkami (met iz igre 11:17) in osmimi skoki ter Jamal Tinsley (14 točk, sedem podaj) sta s soigralci ekipe Indiane, v kateri je šesterica dosegla dvomestno število košev, ostala neporažen tudi po tekmi z Memphisom, za katerega sta največ točk dosegla Kyle Lowry (19) in Španec Pau Gasol (18).

V Milwaukeeju je Michael Redd zabeležil 27 točk, Kitajec Yi Jianlian, novinec v ligi, pa 16. S tem je njuna ekipa premagala Chicago in zmagala prvič v sezoni ter po 15 zaporednih tekmah tudi vnovič ugnala ekipo iz centralne skupine. Izkazal se je tudi drugi kitajski reprezentant. Yao Ming je dosegel 21 točk in 12 skokov, Tracy McGrady pa je dodal 20 točk in šest podaj za tretjo zaporedno zmago Houstna, kar se je primerilo prvič po letu 1996. Na drugi strani je Portland prvič po enaintridesetih letih izgubil vse prve tri uvodne tekme sezone. J.J. Barea je v svojem šele drugem nastopu v NBA zadel 9 od 11 metov za zanj rekordnih 25 točk, njegov met (9:11) je izenačil Nemec Dirk Nowitzki (24 točk), Josh Howard je odslužil dve tekmi prepovedi igranja s 27 točkami, njihov Dallas pa je ugnal Sacramento, ki je imel sicer prvega strelca tekme; Kevin Martin je zbral 28 točk, eno manj pa John Salmons. Igralci Utaha so z 12 trojkami, kar je rekord kluba, in odlično igro Derona Williamsa v zadnji četrtini, ko je dosegel 16 od svojih 30 točk, ugnali Golden State. Poraza ni mogel preprečiti niti razpoloženi Al Harrington (38 točk z metom 15:20 iz igre).

Liga NBA, 3. november:

Philadelphia : New Jersey 88:93 Iguodala 16, Dalembert 13; Jefferson 22, Carter 18, Nachbar 8 točk in 6 skokov v 18 minutah

Washington : Orlando 82:94 Butler 23, Jamison 20; Turkoglu 25, Lewis 18

Memphis : Indiana 111:121 Lowry 19, Gasol 18; Dunleavy 27, Granger 23

Milwaukee : Chicago 78:72 Redd 27, Yi 16; Gordon 15, Smith 14

Houston : Portland 89:80 Ming 21, McGrady 20; Roy 23, Aldridge 20

Dallas : Sacramento 123:102 Howard 27, Barea 25; Martin 28, Salmons 27

Utah : Golden State 133:110 Williams 30, Okur 28; Harrington 38, Azubuike 17