Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

SP v nogometu
Jaka Lopatič

Četrtek,
17. 11. 2011,
8.42

Osveženo pred

10 let, 3 mesece

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2

Natisni članek

Natisni članek

Četrtek, 17. 11. 2011, 8.42

10 let, 3 mesece

Na ruski fronti boj z veterani

Jaka Lopatič

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2
Košarkarji Olimpije so v noči na četrtek prišli šele v Kazan, kjer jih danes čaka tekma proti Unicsu. Za uspeh bodo morali izboljšati nekatere statistične podatke, pri katerih so najslabši v evroligi.

Pred petim krogom evrolige imajo košarkarji Uniona Olimpije na svojem kontu eno zmago proti Prokomu. Da je temu tako, nadzorno kažejo tudi nekateri statistični podatki. V povprečju imajo Ljubljančani najmanj podaj na tekmo v evroligi – in sicer 9,8. Poleg tega naredijo tudi najmanj prekrškov (18). Nič kaj pohvalno ni niti izvajanje prostih metov. Od vseh ekip jih Olimpija zadane vsega 9,5 na tekmo. Na petih tekmah jih je namreč zadela 38 iz 58 poizkusov, kar je skromnih 65,5 odstotkov. Olimpija je edina ekipa, ki v evroligi zadane manj kot deset prostih metov na tekmo.

Za uspeh proti Unicsu – zmagovalcu Eurocupa v minuli sezoni -, ki ima v svojih vrstah kar nekaj kakovostnih ter izkušenih košarkarjev, bo treba izboljšati določene košarkarske prvine. Zanimivo bo videti, kako bo mlada zasedba Olimpije (23,75 povprečna starost) reagirala proti veteranom Unicsa, ki v povprečju presegajo mejo tridesetih let.

Bo pa gostovanje v Kazanu minilo tudi v prijateljskem vzdušju. Ratko Varda je bil namreč nekdaj soigralec Kellyja McCartyja ter Mikea Wilkinsona v Himkiju, Igorja Zamanskija pa denimo pozna Goran Jagodnik, ki še vedno okreva po operaciji tankega črevesa. Skupaj sta namreč kratek čas igrala pri Dinamu iz Moskve leta 2006.

Ne spreglejte