Sobota, 5. 11. 2016, 7.06

Liga NBA, 4. november

Dragićevih 17 točk ni pomagalo do zmage

goran dragic | Foto Reuters

Saša Vujačić je v košarkarski ligi NBA z New Yorkom slavil, a imel le simbolično manjšo minutažo. Za razliko od Gorana Dragića, ki je z Miamijem izgubil.

Slovenski košarkarski zvezdnik Goran Dragić je v severnoameriški ligi NBA s svojim moštvom Miami Heat gostoval v Kanadi pri Toronto Raptors. Slednji so zmagali s 96:83, Dragić pa je v 36 minutah na parketu za goste dosegel 17 točk, pet skokov in pet podaj. Naslednja tekma košarkarje Miamija čaka šele v ponedeljek, ko bodo gostovali pri ekipi Oklahoma City Thunder.

Tudi New York Knicks, katerih član je Saša Vujačić, so odigrali tekmo v gosteh pri Chicago Bulls. Newyorčani so zmagali s 117:103, Vujačić je na parket stopil za minuto, a je njegova statistika ostala prazna. Naslednjo tekmo bodo kratkohlačniki odigrali v nedeljo v domači dvorani, v goste pa prihajajo košarkarji Utah Jazz.

Nowitzki poškodovan

Dallas Mavericks še naprej ostajajo brez zmage v novi sezoni lige NBA. A tokrat niso izgubili le tekme, Portland Trail Blazers so v gosteh zmagali s 105:95, temveč tudi prvega zvezdnika Nemca Dirka Nowitzkega, ki se je vnovič poškodoval. Osemintridesetletnik po polčasu ni več stopil na parket, saj si je obnovil poškodbo Ahilove tetive, tako da je ostal v slačilnici. "Šele čez nekaj dni, ko bo Nowitzki opravil vse zdravniške preglede, bo znano, kako resna je poškodba," je po tekmi dejal trener teličkov, Rick Carlisle.

Lanski finalisti prvenstva Golden State Warriors, ki so bili najboljša ekipa rednega dela lige, so doživeli še drugi poraz to sezono. Potem ko so klonili na svoji uvodni tekmi, so tokrat izgubili še na gostovanju v Staples Centru. Los Angeles Lakers so namreč vknjižili prepričljivo zmago s 117:97.

Curryjevi prazni naboji

Lou Williams in Julius Randle sta vsak k zmagi jezernikov prispevala po 20 točk, novi trener Luke Walton pa je požel veliko zmago na svoji prvi tekmi proti nekdanji ekipi. Randle je točkovnemu zbiru dodal še 14 skokov, jezerniki pa so s pridom izkoristili porazno strelsko formo prvega zvezdnika bojevnikov, Stephena Curryja.

Curry, dvakratni najkoristnejši igralec (MVP) lige NBA, je zgrešil vseh deset metov za tri točke, s čimer je končal tudi izjemen niz 157 tekem, na katerih je zadel vsaj eno trojko. Curry je končal pri le 13 točkah, 11 podajah in osmih skokih.

Liga NBA, 4. november:

Toronto Raptors : Miami Heat  96:87
DeRozan 34, Ross 20; Whiteside 21, 16 sk.; Dragić 17, 5 sk., 5 pod. v 36 min.

Chicago Bulls : New York Knicks 104:117
Wade 35, 10 sk., Butler 26; Porzigins 27, Anthony 25, 7 sk., Vujačić 0 v 1 min.

Washington Wizards : Atlanta Hawks 95:92
Beal 28, Wall 21, 10 sk.; Howard in Shroder po 20

Brooklyn Nets : Charlotte Hornets 95:99
Kilpatrick 19, Lopez 18; Walker 30, Batum 18, 9 sk.

Memphis Grizzlies : Los Angeles Clippers 88:99
Conley 30, 10 sk.; Gasol 21, 9 sk.; Paul 27, 11 sk., 6 ukr. ž., Griffin 14, 10 sk.

Los Angeles Lakers : Golden State Warriors 117:97
Randle in Williams po 20; Durant 27, Green 16, 9 sk.

12. Phoenix Suns    2 -    4
13. Minnesota Timberwolves    1 -    3