Jaka Blažič Edo Murić Zmago Sagadin

Nedelja, 30. 12. 2012, 7.53

Murić ekipo vodil do zmage, Blažič MVP

Rabuza

Na zadnjem dejanju košarke v letošnjem koledarskem letu so bili uspešnejši košarkarji rdečih Eda Murića s 72:58. Za najkoristnejšega igralca je bil izbran kapetan poraženih Jaka Blažič.

Tekma, kjer rezultat ni v prvem planu, se je v polni dvorani v Rogaški končala v korist ekipe Eda Murića. Pri Rdečih so zraven Jake Blažiča začeli še Gregor Jakhel Kolarević, Klemen Prepelič, Boban Tomič in Nikola Gačeša. Na drugi strani so pri črnih ob Edu Muriću bili še Domen Lorbek, Jaka Klobučar, Bojan Jovanovič in namesto obolelega Baynesa še Dražen Bubnič. Tekmo je s prvim košem odprl kapetan črne ekipe Jaka Blažič. Kaj hitro po tem je rdeča ekipa Eda Murića prevzel pobudo in narekovali ritem. S trojko (27:19). Prvih deset minut ni postregel z atraktivno igro, končni rezultat prvega dela igre pa je pol minute pred koncem postavil Jotić. Drugih deset minut je bil že bolj razigranih. Košarkarji so nekoliko odločneje nastopili v obrambi, kljub temu pa smo videli nekaj zabijanj. Črnim Jake Blažiča se je uspelo pred glavnim odmorom približati le na tri točke, kar je napovedalo zanimivih drugih dvajset minut.

Drugo četrtino so bolje odprli košarkarje rdečih, ki so po dveh trojkah Blažiča tudi prešli v vodstvo (43:41). Sledil je" šov" na drugi strani, ki ga je s trojko odprl Jovanovič. Črni so se po tem razleteli po igrišču in znova prešli v vodstvo. Na odmor pred zadnjimi desetimi minutami so tako vodili s 75:51.

Zadnjo četrtino so zaradi dolgega spremljevalnega progama nekoliko skrajšali in odigrali le šest minut. S košem jo je otvoril Mladen Primorac, član rdečih. Ekipa Murića je poviševala vodstvo in ušla na dvomestno razliko. Nekaj minut do konca je na parket prišel tudi maskota Evropskega prvenstva naslednje leto v Sloveniji, vendar mu kaj več ko dvojnega vodenja ni uspelo. Tekmo je z dvema lepima zabijanjema končal Edo Murić, v zadnji sekundi pa je končni rezultat postavil Pelko. Rdeči so bili boljši s 72:58. Najboljša strelca svojih ekip sta bila kapetana – pri črnih Jaka Blažič s 18 točkami in pri rdečih Edo Murić s 17 točkami. Blažič je dobil tudi nagrado za najkoristnejšega košarkarja tekme.

Letošnje tekmovanje v trojkah je dobil Robert Abramovič, ki je v polfinalu premagal Matica Rebca, v finalu pa je bil boljši še od Andreja Podvršnik. V finalu je Abramovič, sicer član prvoligaša iz Škofje Loke, dosegel 10 točk in domov odnesel PlayStation 3. Pri igri metanja na koš je zmagala ekipa v zasedbi Gregor Jakhel Kolarevič (zadel je met s sredine igrišča), Jaka Blažič in Jure Pelko. Pri zabijanju pa je najbolj prepričal Nemanja Barać.