12. 12. 2007,
8.50

Sreda, 12. 12. 2007, 8.50

Milwaukee praznih rok pri Udrihu

V noči na torek so se košarkarji v ligi NBA potili na petih tekmah. Izmed slovenskih legionarjev je stopil na parket le Beno Udrih.

Na gostovanju v New Yorku je brez večjih težav vknjižil novo zmago Dallas. Domači na tekmi niso vodili niti enkrat, v obup pa jih je spravljal Dirk Nowitzki, ki je dosegel 36 točk, največ v letošnji sezoni. Tako kot Nowitzki v New Yorku je v Phoenixu blestel Dwyne Wade, z 31 točkami je bil najzaslužnejši za zmago Miamija, ki je že v prvi četrtini gostiteljem "nasul" 40 točk.

Košarkarji Sacramenta so v dvoboju z Milwaukeejem nujno potrebovali zmago, saj v sredo v Bostonu začenjajo niz petih gostovanj, na katerih do zdaj niso bili uspešni, saj so edino moštvo, ki na tujem še nima zmage. Za vzdušje v moštvu je bil uspeh proti Milwaukeeju še kako dobrodošel, do njega pa so prišli z veliko mero truda. Gosti so namreč po izenačenem prvem polčasu v tretji četrtini ušli za deset točk. Kazalo je na njihov uspeh, toda domači so jih ujeli in v napeti končnici predvsem po zaslugi Rona Artesta in Johna Salmonsa, ki je bil z 22 točkami tudi najboljši strelec svoje ekipe, tudi prehiteli.

Orlando je nepričakovano zabeležil drugi zaporedni poraz. Atlanta je vodila praktično od začetka do konca, za kar sta najbolj zaslužna Josh Smith in Joe Johnson. Prvi je 25 točkam dodal 16 skokov, drugi je dosegel 24 točk. Tekmo je odločil predvsem slab met Orlanda, za dve točki so bili gosti 39,7 odstotni, kar je njihov najslabši odstotek v letošnji sezoni, v kateri so zaenkrat zabeležili 16 zmag in šest porazov.

Philadelphia je povsem nadigrala Houston. Končni izid 100:88 sicer tega ne kaže, toda podatek, da so v tretji četrtini vodili že z 31 točkami razlike, pove več. Gosti so bili v treh četrtinah povsem nerazpoloženi, za nameček pa je moral v drugem polčasu igro zapustiti Tracy McGrady, ki si je zvil gleženj.

Liga NBA, 10. december:

Orlando : Atlanta 87:98 Turkoglu 22, Lewis 15, Howard 14, 18 sk.; Smith 25, 16 sk., J. Johnson 24

Philadelphia : Houston 100:88 Green 20, Miller 17, 12 podaj; Wells 24, 10 sk., Head 18

New York : Dallas 89:99 Randolph 24, 11 sk., Crawford 19; Nowitzki 36, Howard 22

Phoenix : Miami 113:117 Bell, Marion, Hill in Stoudemire 19; Wade 31, Haslem 21, 12 sk.

Sacramento : Milwaukee 96:93 Salmons 22, Miller 17, 10 sk., Udrih 14, met za tri 2-2, met za dve 3-10, prosti meti 2-2, 6 sk., 3 podaje, 3 izg. žoge v 31 minutah; Redd 24, Bogut 14