5. 4. 2008,
22.25

Sobota, 5. 4. 2008, 22.25

Marcelić pokopal Slovan

Košarkarji Krke so v 4. krogu lige UPC Telemach za prvaka premagali Geoplin Slovan z 88:74 (22:19, 36:30, 62:47).

Čeprav je trener Krke Rade Mijanović pred derbijem kroga proti Geoplinu Slovanu pričakoval izenačeno tekmo, so košarkarji Krke na razmeroma lahek način prišli do svoje tretje zmage v ligi za prvaka. Drugega zaporednega poraza proti ekipi iz Ljubljane - Krka je v prejšnjem krogu izgubila proti Unionu Olimpiji - si Novomeščani, če se želijo boriti za nastop v regionalnem tekmovanju, niso smeli privoščiti.

Če je bila tekma v prvem polčasu še razmeroma izenačena, so domači v drugem delu igre stopili na plin in razliko le višali - najvišja je bila dobri dve minuti pred koncem tekme, ko je Marcelić z eno od svojih sedmih trojk Novomeščane popeljal do prednosti 21 točk (83:62). Marcelić je bil z 29 točkami in petimi skoki tudi najbolj razpoložen igralec tekme, medtem ko je bil prvi strelec gostov Petrov s 16 točkami, ki je temu dosežku dodal še pet podaj.

Košarkarje Krke v naslednjem krogu čaka še en zahteven tekmec; 8. aprila bodo gostovali pri državnih prvakih v Domžalah, Geoplin Slovan pa bo dan zatem odigral ljubljanski derbi z Unionom Olimpijo.