7. 10. 2008,
21.26

Torek, 7. 10. 2008, 21.26

Ljubljančani do prve zmage

Košarkarji Uniona Olimpije so v 2. krogu lige NLB premagali FMP z 88:81 (17:21, 42:40, 60:69).

Košarkarji Uniona Olimpije so v drugem nastopu v osmi sezoni lige NLB zabeležili prvo zmago. Po uvodnem porazu v Podgorici so na domačem parketu premagali dvakratne prvake lige FMP iz Beograda (2003/04, 2005/06).

Po relativno izenačenem in mirnem prvem polčasu se je v nadaljevanju igra povsem razživela, tako da so gledalci videli zanimivo in napeto predstavo. Gostje so sredi tretje četrtine za skoraj štiri minute zaprli vse dohode do svojega koša, vmes naredili delni izid 13:0, in od zaostanka petih točk prišli do prednosti 58:50. Preobrat je Unionu Olimpiji uspel na začetku zadnje četrtine, ko je z agresivno obrambo zaustavila met FMP in preko Ožbolta (14 točk), Zupana (13) in Rudeža (14) napolnila nasprotni koš. Z nizom enajstih točk je prišla do prednosti 74:71, ki je v tesni končnici ni izpustila iz rok.

Poleg treh omenjenih igralcev sta imela pri Unionu Olimpiji dvoštevilčni točkovni izkupiček še Ilievski (16) in Milič (11). Ljubljančani bodo naslednjo tekmo lige NLB igrali že v soboto, 11. oktobra, in sicer v gosteh pri Crveni zvezdi.