Končnica lige NBA, 1. krog, 14. april

Za začetek visok poraz: Goran Dragić se drži za glavo #video

1

Goran Dragić | Foto Reuters

Košarkarji Miami Heat so na prvi tekmi končnice lige NBA visoko izgubili (103:130). Čeprav so vsi govorili, da je Philadelphia vroča kot žerjavica, si nihče ni mislil, da bo Vročica tako zelo nemočna. Goran Dragić je bil ob Kellyju Olynyku (26 točk) s 15 točkami edina svetla točka Miamija. Uvodni dan končnice so se pričakovano zmage veselili še Toronto, Golden State in New Orleans.

Prvi polčas ni napovedal tako visokega poraza, saj so Goran Dragić in soigralci tekmo odlično odprli. Vročica je po prvem polčasu celo vodila za štiri (60:56), v drugem pa povsem popustila in na koncu visoko izgubila. Drugi polčas so domači košarkarji dobili s kar 74:43!

Pri Philadelphii praktično ni bilo nerazpoloženega igralca, vseeno pa so izstopali J. J. Reddick (28 točk), Marco Belinelli (25), Mario Šarić (20) in debitant v končnici Ben Simmons, ki mu je le en skok zmanjkal, da bi se veselil trojnega dvojčka (17 točk, 9 sk., 14 as.).

Ben Simmons - debitant v končnici blizu trojnega dvojčka:

Dragić: Zadeli so vse, kar so vrgli

"Igrali so izjemno. Zadeli so nekaj izjemnih metov, mi pa smo razpadli proti koncu tretje četrtine. Bili so agresivni in močni vso tekmo, mi pa smo lovili njihove najboljše strelce. Resda obramba ni bila na ravni, a na drugi strani so domači zadeli vse, kar so vrgli. Ko je tako, ne moreš veliko storiti," se je po tekmi držal za glavo slovenski košarkarski zvezdnik, ki ni mogel verjeti, kaj vse je uspevalo domačim.

Obljubil pa je, da bodo naredili vse, da se kaj takega ne ponovi na naslednjih tekmah. Dragić je v 31 minutah igre dosegel 15 točk ob 28,6-odstotnem met iz igre, strelskem izkupičku pa je dodal še pet skokov, štiri podaje in štiri izgubljene žoge.

Ne nazadnje je to šele prva tekma, do štirih zmag, kolikor jih potrebuješ za napredovanje, je še veliko.

Vrhunci s tekme v Philadelphii:

Prvaki tudi brez Curryja brez težav

Na preostalih uvodnih tekmah končnice so zmage dosegli branilci naslova Golden State Warriors doma proti San Antonio Spurs s 113:92, prva ekipa vzhoda Toronto Raptors doma proti Washington Wizards s 114:106 in New Orleans Pelicans v gosteh proti Portland Trailblazers s 97:95.

Kljub poškodbi kolena prvega zvezdnika Stephena Curryja, ki se ne bo vrnil pred drugim krogom končnice, bojevniki niso imeli težav z moštvom iz San Antonia. Vodilno vlogo v napadu je prevzel Klay Thompson z 27 točkami ob 11 zadetih metih v 13 poskusih. Kevin Durant je prispeval 24 točk, osem skokov in sedem podaj. "Igrali smo dobro, trdo. Naslednjič moramo biti še boljši," je po tekmi dejal Durant.