6.17

Thermometer Red 9,75

Toronto Raptors Miami Heat Goran Dragić Goran Dragić NBA

Torek, 10. 5. 2016, 6.17

Dragić ob koncu postal junak tekme, povratniku Curryju se je v podaljšku snelo (video)

Goran Dragić | Foto Reuters

Po četrti tekmi drugega kroga končnice lige NBA med Miamijem in Torontom sta ekipi poravnani v zmagah. Tretjič je zmagovalca določil podaljšek, slovenski košarkar Goran Dragić pa je dosegel ključne točke, ki so prevesile tehtnico na stran Vročice. Povratnik Stephen Curry junak podaljška v Portlandu.

Tako Miami kakor tudi Toronto sta morala tekmi začeti brez prvih centrov Hassana Whitesida in Jonasa Valančiunasa, ki sta si na tretji tekmi poškodovala koleno oziroma gleženj.

Brez velikanov so se bolje znašli gostitelji s Floride, ki so ob polčasu vodili s 44:35. Gostje so hitro ujeli priključek in vse do začetka zadnje četrtine sta si bili ekipi zelo blizu. Takrat pa so odskočili košarkarji Toronta in slabih sedem minut pred koncem rednega dela vodili za velikih devet točk (77:68).

Nato je na sceno stopil prvi zvezdnik Miamija Dwyane Wade. S sedmimi točkami je ekipi približal na vsega dve točki, povsem ob koncu rednega dela pa izenačil za podaljšek (83:83). To je bil že tretji med ekipama v seriji na izpadanje.

V dodatnih petih minutah pa se je soj luči usmeril tudi proti Goranu Dragiću, ki je za razliko od prejšnje tekme tokrat prebil na parketu kar 23 minut več - skupno 42. Pri rezultatu 89:87 za Miami se je namreč slovenski košarkar junaško odločil za prodor pod koš. Zadel je polaganje, ob tem pa je bil nad njim storjen še prekršek za dodatni prosti meti, ki ga je hladnokrvno zadel ter 22,4 sekunde pred koncem podaljška že dal jasen odgovor, da bo Miami izenačil serijo s Torontom v zmagah na 2:2. Takrat je bilo namreč na semaforju 92:87.

Poglejte si vse točke Gorana Dragića in ob koncu še odločilni koš

Piko na i je z ukradeno žogo in s 30. točko postavil Wade, medtem ko je Dragić prispeval 15 točk. Pri metu iz igre sicer ni bil najbolj natančen, saj je zadel pet od 16 poskusov. Zato pa je bil nezgrešljiv pri prostih metih (4/4), medtem ko je v statistiko dodal šest skokov in štiri podaje.

Naslednja tekma med ekipama, ki igrata na štiri zmage, bo čez dva dni, to pa bodo spet igrali v Torontu.

Curry se je vrnil skozi velika vrata. V podaljšku je dosegel 17 od 40 točk.

Na drugi tekmi večera v ZDA se je vrnil na parket Stephen Curry, prvi mož rednega dela lige NBA, ki je bil zaradi poškodbe kolena odsoten dva tedna. Tudi obračun med Portlandom in Golden Statom se je končal po podaljšku. Če Curry v rednem delu ni imel roke povsem nastavljene, pa jo je zato imel v dodatnih petih minutah.

Stephen Curry je zablestel v podaljšku in popeljal aktualne prvake le še korak od finala na zahodu. | Foto: Stephen Curry je zablestel v podaljšku in popeljal aktualne prvake le še korak od finala na zahodu.

Dosegel je namreč 17 od 21 točk Bojevnikov in bil ključen mož za zmago. V rednem delu je trojke metal skromnih 2/13, je v podaljšku zadel vse tri, tekmo pa končal pri 40 točkah ter moštvo popeljal streljaj od konferenčnega finala, saj zdaj Golden State v zmagah vodi s 3:1.