Liga NBA, 5. december

Zlati slovenski selektor videl predstavo in pol #video

1

Russell Westbrook | Foto Getty Images

Košarkarji Oklahoma City Thunder so v uvodnem delu lige NBA razočarali, zdaj pa so na domačih tleh zabeležili tretjo zaporedno zmago. Tokrat so jim morali premoč priznati košarkarji Utah Jazz, kjer kot pomočnik dela tudi Igor Kokoškov, ki je septembra Slovenijo popeljal do zlate medalje. Russell Westbrook je prikazal izjemno predstavo in vpisal novi trojni dvojček.

Russell Westbrook se je zaustavil pri 34 točkah, 14 asistencah in 13 skokih ter vpisal sedmi trojni dvojček v tej sezoni.

Pred vstopom v zadnjo četrtino še ni kazalo, da bo Oklahoma slavila tretjo zaporedno zmago. Utah je bil namreč sredi tretje četrtine na dobri poti, da vknjiži sedmo zaporedno zmago, potem ko je vodil za 17 točk.

A se je nato zgodil preobrat. Zadnjih 12 minut je bilo povsem v barvah domačih, ki so si z delnim rezultatom 32:14 zagotovili končno zmago s 100:94.

Kako je Westbrook dosegel trojni dvojček

"Russell Westbrook, MVP (najkoristnejši igralec, op. a.) lige, je bil v elementu," je sprva dejal trener Utaha Quin Snyder, ki mu pomaga nekdanji slovenski selektor Igor Kokoškov, in nadaljeval: "V tretji četrtini je dal soigralcem veliko energije in seveda zadel pomembne koše."

"Nismo se predali. Ekipe bodo naredile takšne nize. Najpomembneje je, kaj narediš, ko dobiš udarec v usta. Dobili smo svojo lekcijo in vemo, da se moramo še naprej boriti. In to smo tokrat storili," je dejal osrednji junak zmage Oklahome.

Goran Dragić bo s soigralci Miamija aktiven v noči na petek, ko bo gostoval pri San Antoniu.