Liga NBA Boston Celtics Washington Capitals

Petek, 5. 5. 2017, 7.17

Liga NBA, 4. maj (konferenčni polfinale)

Napeto v Washingtonu, osem tehničnih prekrškov in tri izključitve #video

V ligi NBA bosta v noči na torek odigrani dve tekmi. Precej pestro je bilo v Washingtonu, med Washington Wizards in Boston Celtics, potem ko je v drugi četrtini tekme na igrišču zavrelo. Na koncu je tekmo dobil Washington. Na drugi tekmi je Golden State Warriors premagal Utah Jazz z izidom 115:104.

Washington Wizards je na domačem parketu premagal Boston Celtics z izidom 116:89 in izid v zmagah zmanjšal na 2:1. Wizards so si že v prvi četrtini priborili odločilno prednost, ko so vodili s 34:12 in naredili delni izid 22:0. Pri domačih košarkarjih je bil najboljši John Wall, ki je dosegel 24 točk, zelo razpoložen pa je bil tudi Marcin Gortat, ki je dosegel  13 točk in 16 skokov.

Pri gostujoči ekipi je bil najboljši Al Horford (16 točk), košarkarji Washingtona pa so očitno našli obrambo za Isaiaha Thomasa, ki je na tej tekmi dosegel zanj skromnih 13 točk. Na prejšnji tekmi jim je natresel neverjetnih 53 točk.

V lase sta si skočila Kelly Oubre Jr in Kelly Olynyk. | Foto: Guliverimage/Getty Images V lase sta si skočila Kelly Oubre Jr in Kelly Olynyk. Foto: Guliverimage/Getty Images

Preprosto se ne marajo

Tekma je bila sicer zelo napeta. Na igrišču je zavrelo že v drugi četrtini, ko je Kelly Oubre Jr. Izgubil živce in se zapodil Kellyja Olynyka. Prišlo je skoraj do vsesplošnega pretepa, vendar so se vroče glave pravočasno ohladile. Na tekmi je bilo dosojenih osem tehničnih prekrškov, bile pa so tudi tri izključitve.

"Mislim, da je takšna končnica v košarki. Mi njih ne maramo in tudi oni nas ne," je po tekmi povedal Isaiah Thomas.

Golden State prišel še do druge zmage

Na drugi tekmi je Golden State Warriors premagal Utah Jazz z izidom 115:104 in v zmagah povedel z 2:0. Za zmago domače ekipe je bil najbolj zaslužen Kevin Durant. Ta je za svojo ekipo prispeval 25 točk in 11 skokov. Pri Utahu pa je bil s 33 točkami najbolj razpoložen Gordon Hayward.