Torek, 24. 1. 2017, 7.00

Liga NBA, 23. januar

Velika zmaga Dragića, padli so mogočni favoriti #video

Goran Dragić Golden State | Foto Guliver/Getty Images

Košarkarji Miamija so v ligi NBA na domačem parketu presenetili Golden State in nanizali četrto zaporedno zmago. Goran Dragić se je proti zadnjim finalistom lige NBA izkazal z 19 točkami. Beno Udrih in Saša Vujačić nista prejela priložnosti za nastop, zmage svojega moštva se je razveselil le Mariborčan.

V najmočnejši košarkarski ligi NBA so v noči na torek nastopili vsi trije klubi s slovenskimi legionarji. Miami Heat je razveselil navijače z odmevno zmago proti Golden Statu, enemu izmed največjih favoritov za osvojitev naslova.

Vrhunci dvoboja v Miamiju:

Veselje po zmagovitem košu Waitersa. | Foto: Guliverimage/Getty Images Veselje po zmagovitem košu Waitersa. Foto: Guliverimage/Getty Images Vročica je zmagala s 105:102, zmagoviti koš pa je šest desetink sekunde pred zadnjim piskom sirene dosegel Dion Waiters, s 33 točkami tudi prvi strelec srečanja. Zvezdniška trojka pri gostih iz Kalifornije (Durant, Thompson in Curry) je dosegla 70 točk, a ekipe ni popeljala do nove zmage.

Slovenski reprezentant Goran Dragić je v slabih 36 minutah prispeval 19 točk, po tekmi pa ni skrival zadovoljstva: "Dobro smo odigrali in zmagali četrtič zapored. Dobro smo igrali v obrambi in napadu. V zadnjih minutah smo videli, kako močan je Golden State, ko je nadoknadil zaostanek desetih točk," je čestital soigralcu Waitersu za natančno trojko, s katero je Miami poskrbel za največje presenečenje večera v ligi NBA. Še nekaj minut pred koncem je Miami vodil z 98:88, nato pa so se prvaki iz leta 2015 povsem približali.

Bojevniki so izgubili prvič po sedmih zaporednih zmagah, Waiters pa je s 33 točkami izenačil strelski rekord v ligi NBA.

Liga NBA, 24. januar:

Charlotte Hornets : Washington Wizards 99:109
Walker 21, Belinelli 18, Williams (8 sk.) in Zeller (9 sk.) 13

Brooklyn Nets : San Antonio Spurs 86:112
Whitehead 19, Kilpatrick 17, 10 sk.; Mills 20, Aldridge 16, 9 sk., Lee 15

Atlanta Hawks : Los Angeles Clippers 105:115
Bazemore 25, Schroder 21, Millsap 19, 8 sk., 7 podaj, Howard 16, 12 sk.; Rivers 27, Crawford 19, Redick 17

Miami Heat : Golden State Warriors 105:102
Waiters 33 (met iz igre 13/20), Dragić 19, met iz igre 5/14, za tri točke 1/15, prosti meti 8/13, 5 podaj, 4 sk., 4 izg. žoge, 1 ukr. žoga v 36 minutah, Whiteside 10, 15 sk.; Durant 27, Thompson 22, Curry 21, 10 sk., 8 podaj

Detroit Pistons : Sacramento Kings 104:109
Jackson 18, 11 podaj, Leuer in Harris 15, Drummond (12 sk.) in Caldwell-Pope 14,  Udrih ni igral; Cousins 22, 14 sk., Lawson 19

Indiana Pacers : New York Knicks 103:109
George 31, Turner 22, 10 sk.; Anthony 26, Rose 20, Hernangomez (10 sk.) in Lee 14, Vujačić ni igral

Milwaukee Bucks : Houston Rockets 127:114
Antetokounmpo 31, Parker 28, 8 sk., 7 podaj, Monroe 17, 10 sk., Dellavedova 16; Harden 26, 12 podaj, 11 izg. žog, Beverley 18, Hilario 17, Anderson in Capela 16

New Orleans Pelicans : Cleveland Cavaliers 124:122
Jones 36 (met iz igre 13/18), 11 sk., Holiday 33 (met iz igre 12/19), 10 podaj, Motiejunas 14; Irving 49 (met iz igre 15/28, met za tri točke 8/14), James 26, 12 podaj, 10 sk., Love 22, 16 sk.

Utah Jazz : Oklahoma City Thunder 95:97
Hayward 17, Burks 13, Gobert 12, 9 sk., Favors 10, 10 sk.; Westbrook 38 (met iz igre 11/29), 10 sk., 10 podaj, Oladipo 18, Kanter 14