Sobota, 4. 2. 2017, 6.46

Liga NBA, 2. februar

Udrihovi ugnali Minnesoto, Westbrooku uspelo še 25., Hardnu ni veliko manjkalo

Marcus Morris | Foto Reuters

Košarkarji Detroit Pistons so na domačem parketu dosegli pomembno zmago v boju za končnico. Moštvo Bena Udriha, ki je igral le za vzorec, je s 116:108 premagalo Minnesoto. Prvi mož zmage Oklahome nad Memphisom je bil s 25. trojnim dvojčkom sezone Russel Westbrook, glavno vlogo ob prigarani zmagi Houston Rockets nad Chicagom pa je imel James Harden, ki mu je do trojnega dvojčka zmanjkala podaja.

Najbolj razpoložen košarkar v ekipi Detroit Pistons je bil Marcus Morris, ki se je ustavil pri 36 točkah, kar je njegov osebni točkovni rekord na tekmah lige NBA. Gostitelji so si prednost pred Minnesoto Timberwolves priigrali že v prvi četrtini, ob polčasu se je ta stopila le na eno točko, v tretji četrtini so ušli na +7 in prednost zadržali do konca tekme. Beno Udrih je na parketu preživel zgolj osem sekund, v katerih ni obogatil točkovne statistike.

Detroit je trenutno na devetem mestu vzhodne konference, z enakim številom zmag in porazov kot osmi Charlotte Hornets.

Houston po podaljšku, Westbrook z novim trojnim dvojčkom

Najbolj vroče je bilo na obračunu med Houston Rockets in Chicago Bulls, kjer je o zmagovalcu odločal podaljšek, po katerem so se zmage veselili prvi. Z 42 točkami, 12 skoki in devetimi podajami je bil prvo ime tekme James Harden, do trojnega dvojčka mu je zmanjkala podaja.

Je pa tega, in to že 25. v sezoni, dosegel Russell Westbrook, ki je z Oklahomo City Thunder končal niz treh porazov, s 114:102 so bili boljši od Memphisa.

Liga NBA, 3. februar:

Orlando Magic : Toronto Raptors 102:94
Ibaja 20, 12 sk., Fournier 20, 10 sk., Vučević 18; Lowry 18, Powell 18, Valanciunas 18, 11 sk.

Brooklyn Nets : Indiana Pacers 97:106
George 24, 11 sk., Teague 24, Turner 11; Lopez 23, Kilpatrick 18

Detroit Pistons : Minnesota Timberwolves 116:108
Marc. Morris 36, Leuer 24, Beno Udrih je na parketu preživel 8 sekund; Towns 24, 11 sk, Wiggins 21

Oklahoma City Thunder : Memphis Grizzlies 114:102
Westbrook 38, 13 sk., 12 asist., Adams 16, 13 sk., Lauvergne 16; Gasol 31, Conley 18

Boston Celtics : Los Angeles Lakers 113:107