NBA DeMar DeRozan Liga NBA

Četrtek, 17. 2. 2022, 6.05

Liga NBA, 16. februar

Zgodovinski trenutek zvezdnika Chicaga #video

DeMar DeRozan | Košarkar Chicaga DeMar DeRozan je na tekmi proti Sacramentu postavil nov rekord lige NBA. | Foto Guliverimage

V noči na četrtek je bilo v ligi NBA na delu kar 22 klubov. Največ pozornosti je bil deležen zvezdnik Chicaga DeMar DeRozan, ki je postal prvi košarkar v zgodovini lige NBA, ki je na sedmih tekmah zapored ob vsaj 50-odstotnem metu iz igre dosegel najmanj 35 točk. S tem je izboljšal prejšnji rekord Wilta Chamberlaina, ki mu je to uspelo v šestih zaporednih tekmah pred 60 leti. Chicago je sicer s 125:118 premagal Sacramento Kings.

DeMar DeRozan je k zmagi Chicago Bulls nad Sacramento Kings (125:118) prispeval 38 točk, s čimer je podrl rekord, ki ga je postavila legenda NBA Wilt Chamberlain.

DeRozan je postal prvi igralec v zgodovini lige, ki je dosegel 35 ali več točk ob vsaj 50-odstotni uspešnosti metov na sedmih zaporednih tekmah. Chamberlainu je to dvakrat uspelo na šestih zaporednih dvobojih, in sicer v sezonah 1960/61 in 1962/63.

Coby White je zadel šest trojk in skupaj prispeval 31 točk za Chicago. Nikola Vučević jih je za bike, ki so zmagali petič zapovrstjo in so na vrhu vzhodne konference prehiteli Miami Heat, dodal 21 in ujel še 10 skokov.

Goran Dragić
Sportal Goran Dragić naredil naslednji korak, kaj sledi?

Detroit prekinil niz zmag Bostona

Košarkarji Detroit Pistons so gostovali pri Boston Celtics iz zmagali tesno s 112:111 ter tako Bostonu v severnoameriški ligi NBA prizadejali prvi poraz po devetih zmagah v vrsti. Odločilni koš za zmago Detroita je 19,6 sekunde pred koncem prispeval Jerami Grant, ki je skupno dosegel 24 točk.

Detroit je sicer izgubil zadnjih osem tekem, na zadnjih 16 tekmah pa je zmagal zgolj dvakrat. Cade Cunningham je k redki zmagi dodal 20 točk, v zadnji minuti pa je prispeval tudi pomembno blokado za prvo zmago svoje ekipe po 30. januarju.

Prvi zvezdnik Bostona Jayson Tatum je sicer na tekmi, na kateri sta se ekipi kar 25-krat zamenjali v vodstvu, metal za zmago, a bil nenatančen. Za Boston, ki je igral brez Marcusa Smarta, ki okreva po zvinu desnega gležnja, je Jaylen Brown dosegel 31 točk, Tatum jih je dodal 22.

Tesno je na gostovanju zmagala tudi ekipa Denver Nuggets, ki je s 117:116 ugnala Golden State Warriors. Nikola Jokić je k zmagi prispeval 35 točk, 17 skokov in osem podaj.

Novinec postal zvezda večera

V Madison Square Gardnu pa je bil zvezda večera novinec Brooklyn Nets Cam Thomas. Brooklyn je zaostal že za 28 točk, a se vrnil in na koncu s 111:106 premagal New York Knicks. Thomas je 16 od 21 točk dosegel v zadnji četrtini, 70,7 sekunde pred koncem pa je dosegel trojko, ki je njegovo ekipo popeljala do šestih točk prednosti.

"Vesel sem, da sem zadel, ker sem imel kar precej težav danes. Vesel sem, da se nam je izšlo," je Thomas dejal po koncu. V prvih treh četrtinah je namreč zadel zgolj dvakrat v treh metih, v zadnjem delu igre pa je odigral ključno vlogo.

Seth Curry, ki je v zadnjem prestopnem roku prišel k Netsom, je dodal 20 točk. Julius Randle je za Knickse vpisal 31 točk in 10 skokov.

LeBron James je k zmagi Los Angeles Lakers nad Utahom (106:101) prispeval 33 točk. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko LeBron James je k zmagi Los Angeles Lakers nad Utahom (106:101) prispeval 33 točk. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

LeBron James je 15 od 33 točk zadel v zadnji četrtini in tako pomagal Los Angeles Lakers, da so po -12 ob vstopu v zadnjo četrtino na koncu vseeno premagali Utah Jazz s 106:101. Na drugi strani 37 točk Donovana Mitchlla ni bilo dovolj za preprečitev preobrata.

Atlanta Hawks pa so visoko s 130:109 premagali Orlando Magic. S klopi se je s 23 točkami izkazal Bogdan Bogdanović, medtem ko je Trae Young dodal točko manj.

Dallas se medtem pripravlja na petkovo tekmo v New Orleansu, po kateri bo Luka Dončić odpotoval v Cleveland, kjer ga v nedeljo čaka revijalna tekma All-Star, na kateri se bo z največjimi zvezdniki lige NBA družil že tretjič zapored.