Torek, 14. 3. 2017, 7.55

Liga NBA, 13. marec

Miami skromen brez Dragića, Hrvat rekorder Jezernikov

Vince Carter | Foto Guliver/Getty Images

Košarkarji Memphis Grizzlies so doma brez težav ugnali Milwaukee Bucks in pomagali Dragićevemu Miamiju, ki je od kluba na osmem mestu vzhodne konference slabši le še za en poraz. Strelski dosežek večera v ligi NBA je pripadel zvezdniku Minnesote Karlu-Anthonyju Townsu, močno pa je izstopal tudi dosežek španskega branilca Rickyja Rubia.

Košarkarji Milwaukee Bucks so prekinil niz šestih zaporednih zmag. Na gostovanju v Memphisu jim je zmanjkalo goriva. Izgubili so za 20 točk in dovolili Miamiju Gorana Dragića, pa tudi Chicagu, da sta se jim na lestvici vzhodne konference približala na le en poraz razlike. Milwaukee zaseda pomembno osmo mesto, ki še vodi v končnico lige NBA.

Stoodstotni izkupiček Vincea Carterja proti Milwaukeeju:

Pri Memphisu je bil nezgrešljiv veteran Vince Carter. Dosegel je 24 točk in zadel vseh šest metov za tri točke.

Miami nebogljen brez Dragića

Košarkarji Miamija se pripravljajo na niz petih zaporednih domačih srečanj. V noči na četrtek bodo v dvorani American Airlines Arena gostili New Orleans, trener Erik Spoelstra pa upa, da se bo desno oko Gorana Dragića toliko izboljšalo, da bo Ljubljančan lahko stopil na parket.
Miami je brez njega v tej sezoni odigral devet tekem in zmagal le enkrat, zato navijači kluba stiskajo pesti za čimprejšnje okrevanje Dragića.

Španec poskrbel za osebni in klubski rekord

V Minneapolisu je blestel Karl-Anthony Towns. Dosegel je 39 točk, največ izmed vseh košarkarjev, ki so v noči na torek stopili na parket v ligi NBA. Dodal je še 13 skokov. Gostitelji so zasenčili goste iz Washingtona, ki jim je živce paral tudi Ricky Rubio. Španec se je izkazal z 22 skoki in kar 19 podajami. S tem je popravil osebni rekord v ligi NBA, hkrati pa poskrbel za nov mejnik v klubski zgodovini.

Rekordnih 19 podaj Rickyja Rubia:

Že v uvodni četrtini je zbral deset podaj in pomagal Minnesoti, da je že po prvem delu srečanja vodila za več kot 20 točk. S tem je izenačil rekord v tej sezoni, ki ga je 10. decembra 2016 na srečanju z New Orleansom z desetimi podajami v tretji četrtini postavil Chris Paul.

Hrvat postal rekorder Los Angeles Lakers

Mladi hrvaški center Ivica Zubac je kljub visokemu porazu Los Angeles Lakers v Denverju (101:129) poskrbel za zgodovinski nastop. Postal je najmlajši član Jezernikov, ki je dosegel dvojnega dvojčka in pri tem zbral vsaj 25 točk. S 25 točkami je postavil strelski rekord v ligi NBA, dodal pa je 11 skokov. Iz igre je zadel kar 12 od 15 metov.

"Raje bi dosegel pet točk in zmagal na tekmi kot pa to," je po tekmi poudaril, da ga bolj kot osebna zanima klubska statistika. Jezerniki so v tej sezoni med najslabšimi klubi v ligi NBA. Zubac, rojen v Mostarju (Hercegovina), bo 18. marca dopolnil 20 let.

Charlotte Hornets : Chicago Bulls 115:109
Lamb 26, Kidd-Gilchrist 22, Walker 21, 10 podaj, Williams 13, 18 sk.; Butler (11 podaj) in Wade 23, Rondo 20, 7 sk., 6 podaj

Toronto Raptors : Dallas Mavericks 100:78
DeRozan 25, Powell 19, Valančiunas 14, 12 sk.; Barnes 18, Nowitzki 17, Powell 10, 10 sk.

Memphis Grizzlies : Milwaukee Bucks 113:93
Carter 24, Conley 20, 10 podaj, Allen 15, Randolph, M. Gasol 13, 7 sk., 7 podaj; Antetokounmpo 18, Brogdon 15, 8 sk., Dellavedova in Monroe 13

Minnesota Timberwolves : Washington Wizards 119:104
Towns 39 (met iz igre 17/26), 13 sk., Rubio 22, 19 podaj, Bjelica 16, 10 sk., Wiggins 15; Wall 27, Beal 20, Bogdanović 12

San Antonio Spurs : Atlanta Hawks 107:99
Leonard 31 (met iz igre 10/24), Mills 15, 9 podaj, Lee in Green 14, P. Gasol 13, 10 sk.; Schroder 22, 10 podaj, Hardaway Jr. 17, Millsap 16, Bazemore 15

Utah Jazz : Los Angeles Clippers 114:108
Hayward 27, Hill 19, 8 sk., 6 podaj, Ingles 18, Johnson 14; Paul 33 (met iz igre 11/21), 7 podaj, 6 sk., Redick 16, Rivers 15

Denver Nuggets : Los Angeles Lakers 129:101
Barton in Murray 22, Jokić (9 sk.) in Gallinari 18, Plumlee 15, 10 sk.; Zubac 25, 11 sk., Clarkson 19, Ingram 14

Sacramento Kings : Orlando Magic 120:115
Collison (13 podaj) in Tolliver 19, Cauley-Stein 18, Hield 17, McLemore in Temple 14; Vučević 23, 9 sk., Fournier 21, Gordon 17, Payton 13, 13 podaj, 10 sk.