Ponedeljek, 13. 11. 2017, 6.45

Liga NBA, 12. november

Dragić je bil vroč, potem je ugasnil

Goran Dragić | Foto Getty Images

Goran Dragić je z Miamijem v košarkarski ligi NBA s 103:112 izgubil v gosteh pri Detroitu, ki je prišel do pete zmage v nizu. Kapetan slovenske reprezentance je dosegel 18 točk in bil drugi strelec svoje ekipe. Boston je brez pomoči prvega zvezdnika Kyrieja Irvinga po napeti končnici srečanja premagal Toronto in zmagal že 12. zapored.

Kapetan zlate slovenske reprezentance na letošnjem evropskem prvenstvu Goran Dragić (Miami) je tekmo v Detroitu začel sijajno. Ob več kot 70-odstotni uspešnosti meta iz igre je v prvi četrtini tekme dosegel kar 12 točk. Potem se je organizator igre Miamija v dvorani Little Caesars Arena ohladil in do konca srečanja dosegel le še šest točk.

''V prvem polčasu smo eksplodirali. Žoga je dobro potovala od roke do roke, imeli smo veliko odprtih metov za tri točke. V drugem polčasu tega ni bilo več,'' je po porazu v Detroitu pojasnil izkušeni Ljubljančan.

Vrhunci srečanja v Detroitu:

Tekmo je končal pri 18 točkah ob 42,9-odstotnem metu iz igre (6/14, 2/4 za tri) in stoodstotnih prostih metih (4/4). Dodal je sedem podaj, štiri skoke in blokado v 34 minutah igre v Detroitu. Bil je drugi strelec Miamija, več točk je dosegel le center Hassan Whiteside (20). Največ jih je dal v tretji četrtini, kar 11. Takrat se je gostom nasmihal boljši rezultat, saj so imeli sedem minut pred koncem tretje četrtine v žepu prednost 11 točk.

Detroit najbolje po letu 2005

Vročica je v nadaljevanju srečanja izgubila priključek z gostitelji. Na cedilu jo je pustila večja natančnost pri metih za tri točke. Od 37 jih je zadela le 13, večino pa je zgrešila prav v drugem polčasu.

Miami je zdaj pri šestih zmagah in sedmih porazih v prvih 13 tekmah nove sezone lige NBA. Niz šestih zaporednih gostovanj je končal s polovičnim izkupičkom, tremi zmagami in tremi porazi. Detroit je v odlični formi. Proti Miamiju je proslavljal jubilejno 10. zmago v tej sezoni. Izgubil je le trikrat, kar je njegov najboljši začetek sezone lige NBA po letu 2005.

Boston po drami do 12. zmage v nizu

Boston je prišel do 12. zmage v nizu, potem ko je doma premagal Toronto, a kaj lahko bi bilo drugače. Zmagal je po drami v zaključku tekme s 95:94, potem ko so gostje zapravili napad za zmago. S 24 točkami najboljši strelec tekme DeMar DeRozan je 2,8 sekunde do konca zgrešil met za zmago. Za gostitelje ni igral poškodovani zvezdnik Kyrie Irving, po dveh tekmah prisilnega počitka pa se je na parket vrnil Al Horford.

Liga NBA, 12. november:

Boston Celtics : Toronto Raptors 95:94
Horford 21, Brown 18, Rozier 16, Smart 14, 9 podaj; DeRozan 24, Lowry 19, 7 podaj

Detroit Pistons : Miami Heat 112:103
Harris 25, 7 sk., Bradley 24, Jackson 17; Whiteside 20, 12 sk., Goran Dragić 18 (met za tri 2/4, met za dve 4/10, prosti meti 4/4), 7 podaj, 4 sk., 1 blok., 2 izg. žogi v 35 minutah, Waiters 16, Richardson 15

Indiana Pacers : Houston Rockets 95:118
Oladipo 28, Sabonis 17, Turner 13 in 8 sk.; Harden 26, 15 podaj, Gordon 21, Capela 20, 17 sk., Ariza 15

Oklahoma City Thunder : Dallas Mavericks 112:99
George (met iz igre 12/22) 37, 8 sk., Westbrook 27, Grant 10, 8 sk.; Barnes 22, 13 sk., Ferrell 18, Smith Jr. 15