Mrk sredi New Yorka

1

Luka Dončić | Luka Dončić je moral priznati premoč košarkarjem New York Knicks. | Foto Guliverimage

Luka Dončić je moral priznati premoč košarkarjem New York Knicks.

Košarkarji Dallas Mavericks so po šestih zaporednih zmagah doživeli hladno prho na gostovanju pri New York Knicks (85:108). Igra v napadu nikakor ni stekla, tudi prvemu zvezdniku Luki Dončiću ne, kot si je želel. Zadel je le eno od devetih trojk, tekmo pa končal pri 21 točkah, 11 skokih in petih asistencah.

Popotnica Dallas Mavericks pred gostovanjem pri New York Knicks je bila odlična. Šest zaporednih zmag je predstavljalo trdno osnovo, pa čeprav moštvo tudi tokrat ni moglo računati na pomoč Kristapsa Porzingisa, ki je tako kot trener Jason Kidd zaradi okužbe s koronavirusom na stranskem tiru.

Vrhunci tekme med NY Knicks in Dallas Mavericks

Dallas je prvič po letu 2016 zmagal na toliko tekmah zapored, iskal pa je pot do najdaljšega zmagovitega niza osmih zmag, ki ga je zrežiral v šampionski sezoni 2010/11, ko so Mavericks edinkrat postali prvaki lige NBA.

Kratkohlačniki držali niti v svojih rokah

"Pogrešamo Porzingisa. Za nas je izjemno pomemben. Odlično je igral na začetku sezone, ko je bil Luka odsoten. Želimo si ga v ekipi," je dejal Sean Sweeney, ki ob odsotnosti Kidda trenutno vodi vrste Dallasa. Upal je, da se odsotnost Latvijca tudi tokrat ne bo poznala.

Privrženci košarke v kultni dvorani Madison Square Gardnu so medtem upali, da se bo trend proti Mavericks v noči na četrtek spremenil, saj so Teksašani na zadnjih devetnajstih tekmah zmagali kar štirinajstkrat.

Vrhunci igre Luka Dončića

Skoraj v celoti so napolnili areno v New Yorku, kar je dalo domačim dodatna krila. Praktično vse od začetka do konca so imeli prednost. Dallas je na tekmi le enkrat vodil, potem ko je Luka zadel za 8:7.

Ogromno metov za tri točke, slaba izvedba

Luki v napadu igra ni stekla, prav tako ne drugim v ekipi Dallasa. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Luki v napadu igra ni stekla, prav tako ne drugim v ekipi Dallasa. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Slabo metanje za tri točke je osrednji razlog, da so gostitelji pobegnili tekmecu. Vsega osem metov za tri točke od 37 poskusov je našlo želeni cilj. Dončić je veliko prispeval k slabšemu odstotku, ki je bil na koncu pičlih 21,6 odstotka. Ni imel strelskega večera. Zadel je eno od devetih trojk.

Končnih 16 asistenc je potrditev, da Dallasu igra v napadu ni stekla. Že v prvi četrtini so se Kratkohlačniki odlepili za enajst točk (30:19). Po delnem izidu 11:2 so se Mavs sicer za kratek čas vrnili, vendar bližje niso mogli priti.

V prvem polčasu so vsi košarkarji gostujoče ekipe zbrali skromnih šest asistenc, kar veliko pove o (ne)razpoloženosti pri metu, poleg tega pa žoga ni krožila tako, kot je na zadnjih tekmah. Tudi Dončićevih končnih pet je jasen pokazatelj, da Dallasu met dejansko ni stekel, saj je slovenski košarkar soigralcem večkrat omogočil, da so povsem neovirani stali pri svojem metu.

Sledi dvoboj z najbolj vročimi v ligi

Ključna je bila tretja četrtina, ko so New York Knicks po pičlih štirih minutah vodili že z ogromnih 69:52. V ligi NBA smo sicer priča številnim preobratom, vendar ga tokrat privrženci Dallasa niso dočakali.

Največ preglavic je povzročal v zadnjem obdobju vroči R. J. Barrett, ki se je pohvalil z 32 točkami. Ogromno preglavic je gostom povzročal tudi center Mitchell Robinson. Pod košem zanj niso imeli prave obrambe. Dosegel je namreč 19 točk, zbral deset skokov, od tega štiri v napadu.

V noči na soboto bo Dallas gostoval pri Memphisu, ki ima izjemen niz desetih zaporednih zmag. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko V noči na soboto bo Dallas gostoval pri Memphisu, ki ima izjemen niz desetih zaporednih zmag. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Večer je bil sicer poseben za kar nekaj košarkarjev Dallasa, saj so v preteklosti v dresu New York Knicks igrali Tim Hardaway Jr., Frank Ntilikina, Reggie Bullock, Trey Burke in Theo Pinson. Njihov košarkar je bil tudi Porzingis. In ko je bilo jasno, da bo zmaga ostala doma, so navijači Knicks pol minute pred koncem aplavz namenili tudi Ntilikini, ko je zadel koš.

Pri Dallasu se bodo morali po visokem porazu in mrku sredi New Yorka hitro dvigniti in naravnati roke, saj jih v noči na soboto in nedeljo čakata dve novi preizkušnji. V soboto gostujejo pri vročem Memphisu, ki je zmagal na zadnjih desetih tekmah, dan pozneje pa v Teksas pripotuje zasedba Orlando Magic.