Ponedeljek, 13. 2. 2017, 6.01

Liga NBA, 12. februar

Udrih in Vujačić obsedela, a njuni ekipi sta bili uspešni

Beno Udrih liga NBA Detroit Pistons | Foto Reuters

V noči na ponedeljek so v ligi NBA odigrali le štiri tekme. Med drugim sta igrali ekipi New York Knicks in Detroit Pistons, kjer igrata Saša Vujačić in Beno Udrih.

Nihče od njiju ta večer ni stopil na parket. New York je doma premagal San Antonio Spurs z izidom 94:90, Udrihov Detroit pa je v gosteh za točko premagal Toronto Raptors (102:101).

Pri New Yorku je bil najbolj uspešen Carmelo Anthony, ki je v svojo statistiko vpisal 25 točk. Knicks so na tej tekmi prikazali odlično igro v obrambi, saj so povsem zaustavili napad San Antonia, ki je imel le 36-odstoten met in 70 točk dosegel šele osem minut pred koncem tekme.

"To je lepo videti. Tako se igra prava košarka," je po tekmi povedal Jeff Hornacek, trener New Yorka.

Pri gostujoči ekipi je bil s 36 točkami najboljši Kawhi Leonard.

Zadel, ko je bilo najbolj pomembno

Zelo napeto je bilo v Torontu, kjer je trinajst sekund pred koncem s trojko tekmo odločil  Kentavious Caldwell-Pope in postavil izid 102:101. Za to potezo mu je čestital tudi slovenski košarkar Beno Udrih, ki tokrat ni dobil priložnosti.

Pred tem Caldwell-Pope ni najbolj blestel, saj je zgrešil kar deset od enajstih metov za tri točke. Na koncu je šla žoga skozi obroč, ko je bilo to najbolj pomembno. "Imel sem slab strelski večer, vendar so me ob vsaki prekinitvi in ob polčasu igralci bodrili, naj le mečem naprej," je po tekmi povedal junak obračuna.