LIGA ABA, ZAOSTALA TEKMA 23. KROGA

Krka do pomembne zmage nad Splitom

KK Krka Novo mesto, Rod Camphor | Krka je ugnala Split. | Foto Drago Perko/Aba

Krka je ugnala Split.

Košarkarji Krke so danes na zelo pomembni tekmi v boju za obstanek v ligi ABA v domači dvorani na zaostali tekmi 23. kroga ugnali Split s 77:71.

KK Krka, Rok Stipčević
Sportal Reševanje Dolenjcev

Košarkarji Krke so prišli do izjemno pomembne zmage v boju za obstanek. V domači dvorani so premagali neposrednega tekmeca za 12. mesto, ki zagotavlja obstanek brez igranja dodatnih kvalifikacij. Novomeščanom, ki so se na lestvici izenačili s Cibono in Splitom, prehiteli pa Borac, se je do pomembnih točk uspelo dokopati predvsem po zaslugi zadnje četrtine, po treh so še zaostajali. V tem delu se je izkazal predvsem Adin Vrabac, ki je odlično odigral tako v obrambi kot v napadu, z 18 točkami pa je bil tudi najučinkovitejši v svoji ekipi.

Krkašem je pomembnost tekme nekoliko "zvezala roke", tekmo so začeli nervozno, posledica tega je bila, da so na začetku drugega dela že zaostajali z 12:21. Toda nato so vendarle naravnali strelske naprave in na polčas odšli z vodstvom 36:33.

Tega so še nekaj časa držali, slabo pa odigrali končnico tretjega dela, prav ob koncu je Roko Ukić, poleg Marka Babića ena od dveh pomembnih okrepitev Dalmatincev za konec lige, s trojko goste povedel v vodstvo za točko, imel je tudi priložnost, da z dodatnega prostega meta prednost poviša, vendar ga je zgrešil.

Odločilen del tekme pa je bil začetek zadnje četrtine. Novomeščani so odlično zaigrali v obrambi, bili zbrani v napadu, minuto in 52 sekund pred koncem so po trojki Jureta Škifića vodili že za 17 točk (74:57). S tem je bil zmagovalec odločen. Gosti so do konca sicer kar precej znižali zaostanek, a zmage Dolenjcev niso mogli ogroziti.

Za Vrabcem sta največ točk za domače dosegla Jure Škifić in Nejc Barič, prvi 13, drugi 12, pri Splitčanih jih je Ukić vknjižil 19, Babić pa 15.