Četrtek, 5. 10. 2017, 22.01

Liga ABA, 2. krog

Cibona pretrd oreh za Olimpijo #video

Olimpija Igokea | Foto ABA liga

Košarkarji Petrola Olimpije so po uvodni zmagi lige ABA proti Igokei v drugem krogu naleteli na previsoko oviro. Kljub spodbudnemu začetku so na koncu Ciboni v gosteh priznali premoč s 85:96. Igokea je z 98:94 premagala Budučnost.

Ljubljančani so srečanje v hrvaški prestolnici odprli odlično in v prvi četrtini dosegli 30 točk, gostitelji pa dve manj. Tudi začetek druge četrtine je bil za zmaje dober, nato pa se je prednost začela topiti. Cibona je stopila na plin ujela in prehitela Olimpijo, vodila je tudi za osem, na odmor pa odšla s prednostjo šestih točk (52:46).

Nadaljevanje se je odvijalo povsem po zagrebških željah. Zeleno-belemu taboru ni in ni steklo, v 23. minuti je zaostajal že z 49:61, pred zadnjo četrtino je zaostanek le nekoliko znižal (67:75). A ta se je v zadnjem delu še zvišal in Cibona je doma slavila s 96:85. Najbolj razpoložen pri Olimpiji je bil s 26 točkami Jordan Morgan.

Petrol Olimpija bo v prihodnjem krogu v nedeljo, 8. oktobra, gostila srbsko Crveno zvezdo.

Vrhunci tekme Cibona : Olimpija

FMP je v torek v domači dvorani z lahkoto premagal klub podobno kratkega imena, skopski MZT. Hrvaški obračun med Zadrom in Cedevito je visoko dobila četa Jureta Zdovca. Crvena zvezda je premagala nedobudni Mega Bemax, ki je v prvem krogu ugnal Cibono.
Vse tekme si lahko ogledate v neposrednem prenosu na Planet 2.

Ena najlepših potez tekme:

Četrtek
Cibona : Petrol Olimpija 96:85 (75:67, 52:46, 28:30)

Vse tekme na Planet 2
Prav vse tekme lige ABA si je letos mogoče ogledati v neposrednem prenosu na programu Planet 2. Na tem programu je vsak ponedeljek ob 20.00 na sporedu tudi posebna košarkarska oddaja Zicer.