Goran Dragić Goran Dragić Houston Rockets New York Knicks Boston Celtics

Nedelja, 4. 3. 2012, 17.21

Lakers dobili poslastico (video)

V ligi NBA je Houston Rockets Gorana Dragića doma po podaljšku klonil proti Los Angeles Clippers. Los Angeles Lakers so doma premagali Miami Heat. Član Nets Deron Williams dosegel 57 točk.

Dragić je odigral 12 minut in zbral dva skoka ter ukradeno žogo. Junak tekme je bil Chris Paul z 28 točkami in 10 skoki, Blake Griffin pa je k zmagi kalifornijske ekipe dodal 14 točk in 11 skokov. V dresu gostov so se izkazali še Randy Foye s 15 ter Caron Butler in Mo Williams s po 14 točkami. To je bila šele osma zmaga LA Clippers nad Houston Rockets v zadnjih 33 tekmah. Za gostitelje, ki so po štirih zmagah v nizu zdaj še tretjič zapored izgubili, je Kevin Martin zbral 25 točk, Samuel Dalembert in Luis Scola pa sta pod košema vsak pobrala po 12 žog.

Los Angeles Lakers so v derbiju večera premagali Miami Heat, tretjo ekipo lige, s 93:83. Kobe Bryant je za domače moštvo zbral 33 točk, zgolj v prvi četrtini 18. Na drugi strani je Dwyane Wade zbral le 16 točk, preden je moral zaradi osebnih napak v zadnjem delu predčasno na klop. Wade je z ostrim prekrškom poškodoval Bryanta na tekmi vseh zvezd All-Star in zaradi poškodovanega nosu slednji nosi obrazno masko. V vrstah gostov je bil najučinkovitejši LeBron James (25 točk, 13 skokov in sedem podaj). Ekipa Chicago Bulls je tako še naprej na čelu vzhodnega dela in tudi celotne lige, saj je v gosteh s 96:91 premagala Philadelphio 76'ers, vodilno ekipo atlantske skupine. Derrick Rose je izenačil svoj rekord sezone s 35 točkami, Joakim Noah pa je dodal 11 točk in 18 skokov za šesto zaporedno zmago Chicaga. Dosežek večera pa je uspel Deronu Williamsu, ki je s 57 točkami postavil klubski rekord ekipe New Jersey Nets za zmago s 104:101 nad moštvom Charlotte Bobcats. Williams, ki je imel pred tekmo povprečje 21,7 točke na tekmo, je iz igre metal 16:29 in zadel vseh 21 prostih metov. Pred tem sta bila z 52 točkami klubska rekorderja Mike Newlin in Ray Williams.

Rajon Rondo je za Boston Celtics, ki so s 115:111 ugnali New York Knicks, dosegel trojni dvojček z 18 točkami, 20 podajami in 17 skoki. Paul Pierce (34 točk) je zadel trojko 4,9 sekunde pred koncem rednega dela in izsilil podaljšek, Kevin Garnett pa je za zmagovalce dodal dvojni dvojček (18 točk, 10 skokov). Carmelo Anthony je bil najučinkovitejši v vrstah gostov (25 točk), Jeremy Lin pa je že v prvih treh minutah napravil dve osebni napaki in nato v 32 minutah dosegel 14 točk, pet podaj in štiri skoke.

San Antonio Spurs kljub porazu na svojem parketu proti Denver Nuggets s 94:99 ostaja na prvem mestu jugozahodne skupine. Čeprav je Denver ponovno igral brez poškodovanih prvih strelcev ekipe Danila Gallinarija in Neneja, pa je postal šele tretje moštvo v sezoni, ki je San Antonio ugnal v njihovi dvorani. Preostala izida: Toronto Raptors - Golden State Warriors 83:75 in Phoenix Suns - Sacramento Kings 96:88.

Liga NBA, 4. marec:

Boston Celtics : New York Knicks 115:111* Pierce 34, Rondo 18 in 20 podaj; Anthony 25, Stoudemire 16 in 13 skokov

Los Angeles Lakers : Miami Heat 93:83 Bryant 33, Peace 17; James 25, Wade 16

Toronto Raptors : Golden State Warriors 83:75 DeRozan 25, Barbosa 18; Lee 22, Ellis 20

Chatlotte Bobcats : New Jersey Nets 101:104 Maggette 24; Williams 57, Humphries 11

Philadelphia 76ers : Chicago Bulls 91:96 Young 17, Holiday 16; Rose 35, Boozer 13

Houston Rockets (Goran Dragić) : Los Angeles Clippers 103:105 Martin 25, Dragić 2 skoka in 1 ukr. žoga v 12 min.; Paul 28, Foye 15

Phoenix Suns : Sacramento Kings 88:96 Nash 19, Gortat in Dudley 14; Thornton 21, Evans 17

San Antonio Spurs : Denver Nuggets 94:99 Parker 25, Duncan 14; Lawson 22, Harrington 16