Sreda, 17. 5. 2017, 7.22

Liga NBA, 16. maj (konferenčni finale)

Bojevniki so se poigrali s San Antoniom in zmagali za 36 točk #video

Stephen Curry San Antonio Golden State | Foto Guliver/Getty Images

V noči na sredo so v ligi NBA igrali le eno tekmo. V finalu zahodne konference so se na drugi tekmi udarili Golden State Warriors in San Antonio Spurs. Tekmo so z izidom 136:100 dobili Bojevniki in v zmagah povedli z 2:0.

Košarkarji Golden State Warriors so se na drugi tekmi razleteli po igrišču in visoko premagali San Antonio, ki je bil oslabljen. Ostroge so igrale brez Kawhija Leonarda. Ob tem je sive lase dobil Greg Popovich, trener San Antonia, ki je doživel najvišji poraz v končnici v svoji trenerski karieri.

Domači košarkarji so bili vso tekmo boljši nasprotnik. Po prvi četrtini so vodili za 17 točk, razlika ob polčasu pa je znašala že 28 točk. Te prednosti Bojevniki niso zapravili in na koncu tekmo zasluženo dobili.

Pri domači ekipi je bil najbolj razpoložen Steph Curry, ki je v statistiko vpisal 29 točk, sedem skokov in sedem podaj. Zelo uspešen je bil tudi  Patric McCaw, igralec s klopi. Ta je dosegel 18 točk. Kevin Durant je dosegel 16 točk, Draymond Green 13, dodal pa je devet skokov in šest podaj. Pri domačih se je v prvem polčasu poškodoval Zaza Pachulia.

Pri San Antoniu je bil razpoložen samo Jonathon Simmons, ki je v svojo statistiko vpisal 22 točk. David Bertans je dosegel 13 točk.