24. 1. 2009,
22.43

Sobota, 24. 1. 2009, 22.43

Krka tesno premagala Vojvodino

Košarkarji Krke so v 19. krogu lige NLB premagali Vojvodino s 77:76 (16:21, 45:37, 56:46).

Krki je v Novem Sadu uspel manjši podvig. Brez kapetana Simona Petrova, ki si je na prejšnji tekmi zlomil prst na roki, ter že dlje časa poškodovanega ostrostrelca Davorja Marcelića je premagala Vojvodino in zabeležila sedmo zmago v ligi NLB. Novomeščani so v zadnjih štirih krogih dosegli tri zmage, edini poraz v tej seriji pa so doživeli v 18. krogu, ko so s točko razlike izgubili s Hemofarmom.

Igralci Vojvodine se iztekajočega tedna ne bodo spominjali z radostjo. V sredo jih je na domačem terenu s košem razlike premagala Union Olimpija, tokrat pa je bila končna razlika le pol koša. A zmaga Krke je povsem zaslužena, saj so Novomeščani vodili večji del srečanja. Pobudo so prevzeli na začetku druge četrtine, si do 15. minute nabrali že devet točk naskoka (25:34), in z odlično igro nadaljevali tudi v drugem polčasu. Najvišjo prednost je Krka zabeležila v 25. minuti pri rezultatu 54:40. Tu so gostitelji strnili svoje vrste in se v naslednjih sedmih minutah približali na vsega štiri točke zaostanka (52:56). V dramatičnih zadnjih minutah so domačini tudi povedli, toda Jure Balažič, Richard Essington Shields ter Bojan Krivec so v odločilnih trenutkih ohranili hladno kri in mirno roko ter se zasluženo veselil pomembne zmage.

Krka bo v naslednjem krogu gostila zasedbo Zadra.