21.46

Maribor Krka

Sreda, 27. 3. 2013, 21.46

Krka slavila v Mariboru

Košarkarji Krke so v 2. krogu lige za prvaka premagali Maribor Messer s 83:70 (66:58, 41:37, 22:24).

Dvoboj neporaženih ekip iz prvega kroga lige za prvaka so pričakovano dobili favorizirani Novomeščani, ki lovijo svoj četrti zaporedni naslov prvaka. Ti so odločilno prednost naredili v tretji četrtini in na koncu prišli do zanesljive zmage. Ključni mož pri zmagovalcih je bil Smiljan Pavić z 19 točkami in osmimi skoki, pri poražencih pa je bil najboljši Igor Marić s 15 točkami in sedmimi skoki.

Mariborčani so tekmo dobro začeli in bili v prvem delu igre praktično ves čas v ospredju. Do prve zajetnejše prednosti so prišli v sedmi minuti (19:11), a nato slabše odigrali končnico četrtine, v kateri je Krka naredila delni izid 11:5 in se približala na 22:24. Nalet Krke se je prenesel tudi v uvod drugih desetih minut, saj so tekmeca hitro ujeli, po košu Matjaža Smodiša v 13. minuti pa povedli z 28:24. Štiri točke prednosti so Novomeščani nesli tudi v drugi polčas.

Tega so začeli s košema Smiljana Pavića in Jake Klobučarja ter trojko Domna Lorbka in ušli na 48:37. Ko je Jure Lalić v 27. minuti Krko popeljal do prednosti 61:48, se je zdelo, da je tekma odločena. A domači se še niso predali, se približali na pet točk, zadnjih deset minut pa začeli z osmimi točkami minusa. "Opozorilo" ob koncu tretjega dela igre je bilo dovolj, da so Novomeščani v zadnji četrtini zaigrali zbrano in tekmecu - z izjemo uvodne minute - niso več dovolili približati se na manj kot deset točk. Maribor bo v 3. krogu v soboto gostoval pri Heliosu, Krka pa bo gostila Tajfun.