21.36

8 let, 5 mesecev

Sobota, 17. 5. 2014, 21.36

Krka preskočila Hopse za deveto finale DP

Košarkarji Krke so v tretji tekmi polfinala lige Telemach premagali Hopse Polzelo.

Košarkarji Krke so se devetič v zgodovini uvrstili v finale državnega prvenstva, tako da bodo lahko od naslednjega četrtka dalje branili štiri zaporedne naslove državnega prvaka. V odločilni tretji polfinalni tekmi so težje od pričakovanj ugnali Hopse s 70:61.

Potem ko so Novomeščani nadvse prepričljivo dobili prvo tekmo polfinala, ni verjetno nihče pričakoval, da se bodo Hopsi tako trdnovratno upirali. Zasluženo so dobili drugo srečanje na Polzeli, tudi v tretjem obračunu v petih dneh pa so bili več kot enakovreden tekmec.

Polzeljani so že v uvodnih desetih minutah pokazali, da so se znebili strahu pred državnimi prvaki in da se bodo moško borili do zadnje sekunde. Do 27. minute je bila tekma povsem izenačena, nato pa je na sceno povsem po nepotrebnem stopila sodniška trojka. Trenerju Hopsov Jerneju Kobaletu je zaradi protestiranja dosodila tehnično napako, ki jo je Krka pretvorila v vodstvo 43:38. Gostje tega zaostanka do konca tekme niso več nadoknadili, čeprav so se trudili in bili nekajkrat blizu. Krka je imela dovolj izkušenih in kakovostnih košarkarjev, da je prednost v zadnji četrtini povišala preko desetih točk (63:48) in prišla do pričakovane uvrstitve v finale.