29. 11. 2008,
20.28

Sobota, 29. 11. 2008, 20.28

Krka ni uspela ustaviti Cibone

Košarkarji Krke so v 10. krogu lige NLB v domači dvorani gostili zagrebško Cibono in izgubili. Korak z gosti so izgubili v 2. polčasu.

Krka je doživela četrti zaporedni poraz v ligi NLB, drugega v nizu pred domačimi gledalci, medtem ko Cibona nadaljuje z odličnimi predstavami in je brez večjih težav dosegla peti zaporedni par točk v jadranskem tekmovanju.

Končni izid pa je vseeno malce previsok glede na videno v dvorani Leona Štuklja. Novomeščani so se namreč skoraj 35 minut enakovredno in hrabro kosali s favoriziranim tekmecem, ki je nastopil brez do tega kroga svojega najboljšega igralca. Rawle Marshall bo namreč moral počivati kar tri mesece, ker se je v prejšnjem krogu zapletel v hud incident z igralcem Splita Sinišo Štembergerjem.

Potem ko sta ekipi v prvih treh četrtinah večino moči usmerili v branjenje koša, se je igra v zadnjem delu močno razživela. Krka je bila v 33. minuti od Cibone oddaljena le korak (49:52), ki pa se je v naslednjih treh minutah močno razširil, saj so Zagrebčani dosegli delni izid 12:0 in prešli v občutno vodstvo s 64:49. Ker v vrstah Krke ni bilo razpoloženega igralca, gostje na drugi strani pa so zlahka zadevali in zlasti z razdalje rešetali domači koš, je prednost zadostovala za pričakovano zmago Cibone.