1. 2. 2011,
21.40

Torek, 1. 2. 2011, 21.40

Kralji doma podlegli Bostonu

V košarkarski ligi NBA je Sacramento doma klonil proti Bostonu z 90:95, Beno Udrih pa je za Kralje dosegel 12 točk, pobral šest žog pod svojim obročem, šestkrat asistiral in ukradel tri žoge.

Bostonova branilca Ray Allen in Rajon Rondo sta najbolj zaslužna za zmago keltov v kalifornijski prestolnici. Prvi je kraljem nasul 22 točk, drugi pa je zbral 17 točk in deset podaj. Kelti so v tej sezoni dosegli 37. zmago, kar je trenutno najboljši izkupiček v vzhodni konferenci, z njo pa so svojemu trenerju Docu Riversu omogočili, da bo vodil ekipo Vzhoda na tekmi zvezdnikov, ki bo 20. februarja v Los Angelesu. V domači ekipi sta po 20 točk dosegla DeMarcus Cousins in Tyreke Evans.

V Portlandu je blestel LaMarcus Aldridge, ki je San Antoniu nasul 40 točk, kar je njegov najboljši izkupiček v najmočnejši košarkarski ligi na svetu. Njegov soigralec Wesley Matthews je dodal 21 točk, v teksaški ekipi pa je bil še najbolj razpoložen Argentinec Manu Ginobili s 17 točkami.

Jezerniki so z velikimi težavami zlomili odpor raket. Gostitelji so dobro minuto pred koncem imeli prednost štirih točk, a je argentinski krilni center Luis Scola v zadnji minuti dosegel štiri točke in izsilil podaljšek, v njem pa je bilo več preudarnosti - predvsem v zadnji minuti - na strani gostiteljev. Za branilce prvega mesta v ligi NBA sta največ točk dosegla Kobe Bryant (32) in Španec Pau Gasol (26 točk in 16 skokov), za Houston pa Kevin Martin (30) in Scola (24 točk in 15 skokov).

Washington v tej sezoni še ni zmagal v gosteh, v New Orleansu je doživel že 25. poraz, kar je le štiri manj od najslabšega izkupička v zgodovini lige NBA, ki je v lasti ekipe Dallas Mavericks iz sezone 1992/93. Gostitelji so imeli niti igre v rokah od prve do zadnje minute, najbolj učinkovita pa sta bila Jason Smith z 20 in Chris Paul s 15 točkami in devetimi podajami. V ekipi iz ameriške prestolnice je bil strelsko najbolj razpoložen Nick Young s 30 točkami.

Liga NBA, 1. februar:

Los Angeles Lakers : Houston Rockets 114:106* Bryant 32, Gasol 26; Martin 30, Scola 26

Sacramento Kings : Boston Celtics 90:95 Evans 20, Udrih 12, 6 skokov, 6 podaj; Allen 22, Rondo 17

Portland Trail Blazers : San Antonio Spurs 99:86 Aldridhe 40, Matthews 21; Ginobili 17, Duncan 15

New Orleans Hornets : Washington Wizards 97:89 Smith 20, Ariza 16; Young 30, Blatche 21