5. 4. 2008,
22.59

Sobota, 5. 4. 2008, 22.59

Koprčani do zaslužene zmage

Košarkarji Luke Koper so v 4. krogu lige UPC Telemach za prvaka premagali TCG Mercator z 88:78 (25:23, 44:41, 70:64).

Dvoboj ekip, ki v uvodnih treh krogih nista dosegli zmage, je zasluženo pripadel gostom iz Kopra. Tekma se je začela s skoraj enourno zamudo, saj je v dvorani Poden prišlo do okvare semaforja, tako da sta ekipi srečanje odigrali "po starem sistemu", torej z ročno uro štoparico in "semaforjem" v obliki lista papirja in svinčnika.

Srečanje je bilo izenačeno vseh štirideset minut, končna razlika pa ni pravi pokazatelj razmerja moči na parketu, saj so jo Koprčani dosegli v zadnji minuti. Hkrati je to tudi najvišja razlika na tekmi. Glavne zasluge za zmago si lasti trojica Čmer - Finžgar - Pašalič, ki je skupaj dosegla 55 točk od 88 Luke Koper. Odločilni del igre je bil med 37. in 39. minuto, ko so gostje zaprli vse poti do koša, tako da Mercator TCG ni dosegel točke, Luka Koper pa sedem.

Luka Koper bo naslednjo tekmo odigrala že v torek, 8. aprila, in sicer doma proti Elektri Esotech, TCG Mercator pa bo dan zatem gostoval v Laškem.