Petek, 18. 11. 2016, 6.45

Liga NBA, 17. november

Velika vrnitev Gorana Dragića #video

1

Po treh tekmah neigranja zaradi poškodovanega gležnja se je slovenski košarkar Goran Dragić vrnil v vrste Miami Heat in soigralcem nemudoma pomagal prekiniti serijo šestih zaporednih porazov. S 96:73 so preskočili Milwaukee

V noči na petek sta bila v ligi NBA aktivna dva slovenska kluba. Miami Heat (Goran Dragić) je gostil Milwaukee, New York Knicks (Saša Vujačić) pa so se spopadli z moštvom iz prestolnice Washington Wizards.

Nastop Dragića je bil pod vprašajem, saj je prejšnji četrtek utrpel poškodbo gležnja. V tem času je izpustil tri tekme, v noči na petek pa se vrnil na parket.

Soigralci so ga pričakali kot rešitelja, saj je Miami s 96:73 preskočil Milwaukee in prekinil serijo šestih zaporednih porazov.

Slovenski košarkar je igral 35 minut, kar je znak, da so težave z gležnjem zgodovina. V tem času je dosegel 16 točk (met iz igre 5/14, prosti meti 5/6) in v statistiko dodal šest skokov in štiri podaje. Najbolje se je počutil v zadnji četrtini, v kateri je zadel 11 od skupno 16 točk.

Vrhunci tekme med Miamijem in Milwaukeejem

Ko je Dragić spregovoril in so ga soigralci poslušali, rezultat ni mogel izostati

"Ta tekma nam bo dala vzpodbudo. Upam, da obmo v tem ritmu nadaljevali," po zmagi pravi Dragić. | Foto: Getty Images "Ta tekma nam bo dala vzpodbudo. Upam, da obmo v tem ritmu nadaljevali," po zmagi pravi Dragić. Foto: Getty Images "Vodili smo za 12, ali 13 točk in takrat sem dejal fantom, da nas želijo razjeziti. Da bi eksplodirali ... Rekel sem jim, naj ostanemo mirni in zaključimo tekmo. Tako smo tudi odreagirali in zmagali," je bil po tekmi Dragić zadovoljen.

Razumljivo je vse zanimalo, kako se je odzval njegov gleženj: "Na začetku sem se počutil nekoliko zarjavelega. Nisem bil dovolj hiter. V prvem polčasu sem se boril, v drugem pa počutil dobro."

Košarkarji Miamija so imeli dodaten razlog za veselje, saj so prekinili niz šestih zaporednih porazov. "Nihče ne želi izgubljati, zlasti ne šest tekem zapored. Tekma z Milwaukeejem je bila težka. Na prejšnjih obračunih, ko smo izgubljali, nas nihče ni nadigral. V vseh smo bili blizu. Ta tekma nam bo dala spodbudo. Upam, da bomo nadaljevali v tem ritmu," je Dragić pogledal proti prihodnosti.

Razpoložen za igro je bil center Hassan Whiteside, ki je 12 točkam dodal 17 skokov in kar sedem blokad. Za Vročico še vedno ni igral Justise Winslow, ki ima poškodovano zapestje.

Miami se je z zmago na vzhodni lestvici odlepil od zadnje Philadelphie, ki ni preskočila Minnesote in ostaja pri zgolj dveh zmagah, medtem ko jih imajo Dragić in druščina zdaj tri.

Poraz je doživel tudi Saša Vujačić, ki je bil tudi tokrat večino tekme le opazovalec. Zaigral je le dve minuti, v tem času pa zbral skok.

Izjemen večer je spet imel košarkar Houston Rockets James Harden. Branilec raket se je veselil zmage proti Portlandu, kakor tudi trojnega dvojčka - 26 točkam je dodal 14 skokov in 12 podaj.

Washington Wizards : New York Knicks 119:112
Wall 23, 11 podaj, Porter Jr. 21; Rose 27, Anthony 19, Vujačić skok v 2 min.

Miami Heat : Milwaukee Bucks 96:73
Waiters 23, Richardson, Dragić 16, 6 sk., 4 podaje v 35 min., Whiteside 12, 17 sk., 7 blokad; Snell in Antetokounmpo 14

Houston Rockets : Portland Trailblazers 126:109