Thermometer Blue 0

Krka Cibona ABA

Sobota, 13. 2. 2016, 22.58

Joksimović s Cibono previsoka ovira za Krko

Košarkarji Krke so v 24. krogu lige Aba izgubili s Cibono z 78:85 (15:26, 30:41, 54:61).

Košarkarji Krke so doživeli sedmi poraz na zadnjih osmih tekmah v ligi Aba, tako da tudi dva kroga pred koncem rednega dela še niso rešeni skrbi pred zadnjim mestom. Pred zadnjeuvrščenim Tajfunom imajo dve zmagi prednosti, a slabše medsebojno razmerje.

Novomeščani bodo naslednji teden branili naslov v slovenskem pokalnem tekmovanju Spar (v četrtfinalu se bodo v gosteh in doma pomerili s Helios Suns), ligo Aba pa bodo končali doma proti Mega Leksu in v gosteh pri Crveni zvezdi.

Na gostovanju v Zagrebu je bila Krka večji del tekme v zaostanku in brez pravih možnosti za uspeh. Cibona je že v prvi četrtini prišla do dvomestne prednosti, ki jo je nato zanesljivo držala. Nekajkrat je vodila tudi za 14 točk, Novomeščani pa so bili preobratu še najbližje ob koncu tretje in na začetku zadnje četrtine. Prišli so na šest, sedem točk zaostanka, več pa ji Cibona, ki je zadnjih deset minut igrala brez svojega drugega strelca Jamesa Florenca, ki je bil izključen zaradi grobega prekrška nad Matejem Rojcem, ni dovolila.