15. 11. 2008,
21.44

Sobota, 15. 11. 2008, 21.44

Jacobsen zapečatil usodo FMP-ja

Košarkarji Heliosa so v 8. krogu lige NLB premagali FMP s 96:82 (20:17, 44:45, 66:57).

Domžalska zasedba je v regionalni ligi dosegla drugo zmago, po zmagi nad Zagrebom CO je na kolena v spravila še srbski FMP.

V prvem polčasu se je na parketu Komunalnega centra odvijal izenačen boj. Nekaj več pobude je bilo na strani srbske ekipe, ki si je tik pred odhodom na velik odmor priigrala sedem točk prednosti (44:37), toda domača zasedba je sijajno odigrala končnico, s točkama Todoriča in Zagorca ter zadeto trojko Američana Snowa je na odmor odšla z minimalnim zaostankom (44:45).

V nadaljevanju so izbranci domačega stratega Rada Mijanovića imeli niti igre v svojih rokah, strelsko razpoloženemu Jacobsonu so se pridružili še drugi soigralci in v 28. minuti povedli za deset (61:51). V zadnjih desetih minutah se je prednost domžalske ekipe vseskozi sukala od pet do deset točk, dve minuti pred koncem pa je v njihovi igri malce "zaškripalo", tako da je FMP s trojko Labovića znižal na 78:75.

V razburljivi končnici se je gostom "strgalo", prislužili so si dve tehnični napaki, neusmiljen "eksekutor" s črte za proste mete pa je bil Jacobson, ki je zadel kar osem zaporednih prostih metov za vodstvo z 88:75. Po tako visokem zaostanku so se živčni gosti morali sprijazniti z izgubo "načrtovanih" točk v Domžalah.

Domžalski Helios se bo v naslednjem krogu v gosteh pomeril z beograjsko Crveno zvezdo, tekma pa bo v soboto, 22. novembra.