8 let, 5 mesecev

Ponedeljek, 7. 1. 2008, 8.20

Iversonov zakon bivšega

V severnoameriški poklicni ligi je bilo v noči na ponedeljek odigranih osem tekem. Slovenske barve je branil le Rašo Nesterović, ki je s Torontom klonil proti Clevelandu.

Svoj večer je imel znova Allen Iverson, ki je blestel proti nekdanjim delodajalcem. Philadelphia je ob soočenju z Denverjem vnovič spoznala individualno izjemnost nekdanjega soigralca. Dosegel je 38 točk, v statistiko pa so mu vpisali še osem asistenc. Mnogi some spraševali o posebnostih te tekme. Jaz sem želel le zmagati. To je vse, je po tekmi dejal Iverson.

Poleg Iversona je nedeljski večer zaznamoval tudi LeBron James. V Torontu dosegel 39 točk in s predstavo v zadnji četrtini navdušil tako trenerja kot sebe. "Bil je fenomenalen. Stvari je vzel v svoje roke in odigral kot že dolgo ne," je dejal trener Mike Brown, James pa je povedal: "Dobil sem občutek, da sem sam na igrišču. Vse je šlo kot po maslu in zdelo se mi je, da sem na treningu. Koš je bil velik kot ocean." James je dosegel 24 od 36 točk Clevelanda v zadnji četrtini, ki jo je njegovo moštvo začelo s 13 točkami zaostanka. Pri Torontu je Chris Bosh dosegel 23 točk, Anthony Parker 20, Calderon pa 16. Kapetan slovenske reprezentance Rašo Nesterović je tekmo začel na klopi za rezervne igralce, na parketu pa je prebil 14 minut in pol. V tem času je ob metu 2:3 dosegel 4 točke, zbral dva skoka in prav tolikokrat učinkovito podal.

Kriza Miamija se podaljšuje, saj je doživel sedmi zaporedni poraz. Pau Gasol je bil prvi strelec Memphisa (28 točk, 13 skokov), ki je tekmeca nadigral šele v zadnjih dveh minutah z delnim izidom 9:2. Izstopala sta še Mike Miller (25 točk) in Rudy Gay (22 točk), pri Miamiju pa Ricky Davis z rekordom sezone - 24 točk.

V zmagi LA Lakers nad Indiano je največ točk prispeval Kobe Bryant (26), Andrew Bynum jih je zbral 23, Derek Fisher pa 22. Najvišjo zmago večera pa je dosegel Washington, ki je drugič zapored zmagal z več kot 20 točkami razlike. Seattle je bil brez moči ob dobri predstavi Carona Butlerja (31 točk) in Antawna Jamisona (21 točk, 12 skokov). Aleksander Vujačić ni dobil priložnosti.

Liga NBA, 6. januar

Toronto : Cleveland 90:93 Bosh 23, Parker 20, Nesterović 4, 2 skoka v 14 minutah; James 39, 11 skokov in 8 asistenc, Hughes 14

Washington : Seattle 108:86 Butler 33, Jamison 21; Durant 19, Sczerbiak 18

Minnesota : Dallas 78:101 McCants 21, Jefferson 16; Nowitzki 30, Howard 22

LA Clippers : San Antonio 82:88 Kaman 20, Thornton 17; Parker 26, Ginobili 23

Memphis : Miami 101:94 Gasol 28, Miller 25; Davis 24, Wade 18

Charlotte : Milwaukee 93:89 Wallace 25, Richardson 21; Bell 27, Bogut 25

Denver : Philadelphia 109:96 Iverson 38, Anthony 23; Millr 22, Iguodala 14

LA Lakers : Indiana 112:96 Bryant 26, Fischer 22; Dunleavy 17, Granger 14