11.26

Union Olimpija Alen Omić Gašper Vidmar Klemen Prepelič

Sreda, 14. 10. 2015, 11.26

Infarktna končnica v Stožicah pripadla Olimpiji

Košarkarji Uniona Olimpije so popotovanje po EuroCupu začeli s tesno zmago (98:97) nad italijanskim Trentom.

Union Olimpija, ki tretjič zapored igra v EuroCupu in bo tudi letos skušala preskočiti uvodni del tega tekmovanja, se je na uvodu skupine A morala za zmago nad Trentom izjemno potruditi. Zmaji so dopustili, da so jim italijanski gostje do polčasa nasuli 52 točk, sami pa so jih dosegli 48. V nadaljevanju je Olimpija prevzela in držala vodstvo, ki je v zadnji četrtini naraslo že na deset točk (91:81). A Ljubljančani so se vse do konca obračuna igrali z živci navijačev, ki so spremljali infarktno končnico, ob pisku sirene pa slavili za točko.

Od slovenskih legionarjev v tem tekmovanju igrajo še moštva Alena Omića (Gran Canaria), Gašperja Vidmarja (Banvit) in Klemna Prepeliča (Oldenburg), ki igra v Olimpijini skupini, a na prvi tekmi ni zaigral.

Prvi se je na delo podal Omić, ki je z Gran Canario na gostovanju z 79:74 premagal Le Mans. Tako kot v španskem prvenstvu je bil center slovenske reprezentance razpoložen tudi v EuroCupu. V 25 minutah igre se je pohvalil z 11 točkami, devetimi skoki in dvema podajama, zaigral pa je v prvi peterki.