16.04

Liga NBA Indiana Pacers New York Knicks

Sobota, 18. 5. 2013, 16.04

Indiana v konferenčnem finalu

V košarkarski ligi NBA smo dobili še zadnjega konferenčnega finalista. Na vzhodu je Indiana pred domačimi gledalci še četrtič ugnala New York Knicks (106:99).

Indiana Pacers se je z zmago prvič po devetih letih uvrstila v finale vzhodne konference. Ključna moža Indiane za preboj v polfinale severnoameriške košarkarske lige NBA sta bila Lance Stephenson, ki je dosegel 25 točk in deset skokov, in Roy Hibbert, ki je v ključnih trenutkih blokiral met Carmela Anthonyja. Hibbert se je ustavil pri 21 točkah, 12 skokih in petih blokiranih metih, Paul George pa je za zmago Indiane, ki se bo v finalu vzhodne konference pomerila z Miami Heat, prispeval 23 točk.

"So le naslednja ekipa na naši poti in tako se jih bomo lotili," je po tekmi dejal trener Indiane Frank Vogel.

Anthony je za kratkohlačnike dosegel 29 točk, v zadnjih četrtini pa je zadel le dva meta od sedmih. Knicks so napravili kar 34 prekrškov, Indiana na drugi strani pa le 16. "Ne moreš narediti tako veliko prekrškov in pričakovati zmago," je bil slabe volje po izpadu trener New Yorka Mike Woodson.

Indiana je vodila tri četrtine, slabih šest minut pred koncem tekme pa so se znašli v zaostanku (90:92). New York bi lahko še povečal prednost, a prodor Anthonyja in poizkus zabijanja je blokiral Hibbert. "Je najboljši branilec obroča," je bil zadovoljen Vogel, Anthony pa je dejal: "Bil je hudičevo dober blok. Dobra igra Hibberta. To je spremenilo potek tekme."