31. 1. 2009,
21.11

Sobota, 31. 1. 2009, 21.11

Helios uspešen na domačem parketu

Košarkarji Heliosa so v 20. krogu lige NLB premagali Budućnost z 81:78 (19:23, 36:38, 60:60).

Druga zaporedna zmaga Heliosa v dvorani Komunalnega centra. Po Zadru je tokrat pokleknila Budućnost, junaka pa sta bila znova Američana Nicholas Jacobson in Alvin Snow, ki sta skupaj zadela vseh sedem trojk Heliosa. Še bolj pomembno pa je bilo, da sta si učinek enakomerno razdelila; temnopolti organizator igre Snow je v tretji četrtini dosegel 12 točk (skupno 14), belopolti ostrostrelec Jacobson pa je odločilni delež štirinajstih točk zabeležil v zadnjih desetih minutah.

Budućnost je bila glede na izkupiček v dosedanjih devetnajstih krogih nesporni favorit (11-8), kar je v prvem polčasu tudi upravičila. Helios je v uvodnih dvajsetih minutah samo enkrat povedel, in sicer v 19. minuti, najvišja prednost gostov iz Podgorice do tedaj pa je znašala devet točk (14:23).

V nadaljevanju je Helios vzpostavil ravnovesje na parketu, napad na peto zmago pa je začel v zadnji četrtini. Potem ko so branilci zaustavili Dašića, ki je v prvem polčasu dosegel 16 točk, v napadu pa se je s štirimi trojkami razigral Snow, se je tretji del igre končal s 60:60, zadnji pa začel s 67:60. Prednost je Heliosu v napeti končnici zadostovala za zmago, saj se Jacobsonu (22 točk) ni zatresla roka s črte prostih metov.

Domžalčani bodo v 21. krogu (7. 2.) gostovali pri FMP.