16. 1. 2010,
21.34

Sobota, 16. 1. 2010, 21.34

Helios se je Partizanu dostojno upiral

Košarkarji Heliosa so v 16. krogu lige NLB izgubili s Partizanom s 76:84 (21:23, 34:45, 51:64).

Košarkarji Heliosa so se dostojno upirali branilcu zadnjih treh naslovov v ligi NLB, vendar pa dvanajstega poraza niso mogli preprečiti. Partizan se je tako povzpel na drugo mesto v ligi, Domžalčani pa še naprej zasedajo njegovo zrcalno sliko, torej predzadnje mesto.

Helios je že nekajkrat v tej sezoni proti favoriziranemu tekmecu odigral dobro partijo, kot vedno pa ga je tudi tokrat zmanjkalo v odločilnih trenutkih oziroma je tekmec v ključnih minutah odigral dovolj dobro za pričakovano zmago. Domžalčani so vodili le enkrat, in sicer na začetku druge četrtine po trojki Domna Lorbka (23:24).

Petnajst minut kasneje, v 25. minuti, pa je semafor v dvorani Pionir kazal rezultat 60:40. Partizan je tedaj dvignil nogo s plina, Helios pa je zaigral pogumno in se do konca tretjega dela igre približal na 64:51. V uvodnih minutah zadnje četrtine pa je za kratek čas celo zadišalo po senzaciji. Alvin Snow je zadel tri trojke v nizu in Helios približal na vsega 64:60. A tu je Partizan znova pospešil (74:60) in se zanesljivo odpeljal do nove zmage.

Liga NLB se bo s sedemnajstim krogom nadaljevala že sredi tedna. Helios bo v sredo gostil vodilno ekipo lige Cibono.