7. 3. 2008,
21.12

Petek, 7. 3. 2008, 21.12

Helios "plove" v nevarnih vodah

Po presenetljivi zmagi v prejšnjem krogu na gostovanju v Zadru so slovenski državni prvaki v 24. krogu izgubili s Hemofarmom. Doživeli so 17. poraz v ligi, tako da ostajajo v "nevarnih vodah".

Do konca rednega dela sta še dva kroga, Helios pa bo naslednjo soboto gostoval pri Crveni zvezdi ter v zadnjem krogu gostil zagrebško Cibono.

Za obe ekipi je bila tekma sila pomembna; Heliosu v boju za obstanek v ligi, Hemofarmu pa v želji osvojiti tretje mesto, ki bi mu omogočilo prednost domače dvorane v razigravanju za zaključni turnir ter prineslo uvrstitev v pokal ULEB.

Igralci iz Vršca so igrali temu primerno in praktično vseh 40 minut narekovali ritem igre. V prvem polčasu jim pobeg sicer ni uspel, v nadaljevanju pa so vendarle storili odločilni korak k zmagi. Že po petih minutah tretje četrtine so si priigrali deset točk naskoka (43:53), ki so ga navkljub naporom gostiteljev ohranili vse do konca. Helios se je v 34. minuti približal na vsega dve točki zaostanka (59:61), delni izid 3:11 v naslednjih petih minutah, predvsem po zaslugi metov za tri točke, pa je Domžalčane dokončno oddaljil od novega presenečenja.