15.49

Goran Dragić Goran Dragić Zoran Dragić Beno Udrih Miami NBA

Ponedeljek, 13. 4. 2015, 15.49

Goran Dragić in Miami ostajata med živimi

Košarkarji Miamija so slavili zmago v predzadnji tekmi rednega dela lige NBA. Padel je Orlando. Medtem je konkurent za končnico Brooklyn izgubil, a Miami še vedno visi na nitki.

Miami je v dvoboju z Orlandom večino dela opravil v prvem polčasu, ki ga je dobil s 57:39, a v zadnji četrtini dopustil, da so se gostje približali na 91:97. Na koncu so Goran Dragić in soigralci le slavili zmago s 100:93.

Najboljša strelca pri domačih sta bila Hassan Whiteside s 24 in Dwyane Wade z 22 točkami. Gogi je na parketu prebil 38 minut, v tem času pa dosegel 13 točk ter zbral osem podaj in sedem skokov. S tem dosežkom se je približal trojnemu dvojčku, saj so mu zmanjkali dve podaji in trije skoki.

Zoran Dragić ni stopil na parket.

Miami je z današnjo zmago ostal v boju za končnico, vendar visi na nitki. Brooklyn je namreč izgubil proti Chicagu in padel na deveto mesto. Od Miamija ima tako kot Indiana zmago več, vendar ima ta tudi tekmo več. Scenarij je jasen: Miami mora v sredo premagati Philadelphio, medtem ko mora Indiana izgubiti obe tekmi, Brooklyn pa svojo zadnjo. Moštvo Gorana Dragića ima namreč boljši medsebojni izkupiček med temi tremi ekipami, ki bi imele ob takšnem razpletu enako število zmag in porazov (37:45).

V noči na torek je bil aktiven tudi Beno Udrih, ki je gostoval pri Golden Statu. Tekmo je začel v prvi postavi in v 25 minutah dosegel sedem točk, štiri skoke in dve podaji. Na koncu je moral v derbiju zahoda s 107:111 priznati premoč gostiteljem.

Vroče pa je tudi v boju za končnico na zahodu. Tako New Orleans Pelicans kakor tudi Oklahoma City sta bila uspešna in imata pred zadnjo tekmo enak izkupiček zmag in porazov, zato bo v noči na četrtek izjemno razburljivo.