Thermometer Blue 0

Saša Vujačić New York Knicks NBA

Petek, 22. 1. 2016, 15.54

Golden State izenačil 30 let star rekord

Moštvo Miami Heata je znova igralo brez Goran Dragića in Bena Udriha ter izgubilo proti Torontu s 101:81. Poražen je bil tudi Saša Vujačić z New Yorkom, od katerih so bili boljši Los Angele Clippers.

Miami je na gostovanju pri Torontu za več kot deset točk zaostajal že po prvi četrtini, na koncu pa izgubil z 20 točkami razlike. Znova sta pri Vročici manjkala Slovenca Goran Dragić in Beno Udrih, Miami pa je izgubil 21 v sezono in padel na zadnje osmo mesto, ki še pelje v končnico.

Z novo zmago, 40 v sezoni, se je na klop po operaciji hrbta vrnil trener prvakov lige NBA Steve Kerr, ki je videl novo odlično predstavo Stepha Curryja. Ta je ob 39 točkah (met iz igre: 11/19, trojke: 8/15) dosegel trojnega dvojčka - 10 skokov in 12 podaj, Bojevniki pa so izenačili rekord Bostona iz sezone 1985/1986 ter slavili še 38 zaporedno zmago v domači dvorani.

Predstavo večera so navijači videli v Orlandu, kjer je gostujoči košarkar Kemba Walker v dresu Charlotta dosegel 40 točk in bil eden od junakov zmage Sršenov v gosteh po podaljšku.

V New Yorku je bil Saša Vujačić na parketu kar 12 minut, a je v statistiko vpisal le ukradeno žogo, a prav razpoložen ni bil niti kdo od njegovih soigralcev, saj je bil s 16 točkami najbolj učinkovit Carmelo Anthony. Na drugi strani je Jordan DeAndre dosegel 20 točk, Chris Paul je 16 točkam dodal 13 asistenc.