30. 1. 2010,
20.18

Sobota, 30. 1. 2010, 20.18

FMP ni bil dorasel U. Olimpiji

Košarkarji Uniona Olimpije so v 19. krogu lige NLB premagali FMP. Domači so bili boljši tekmec skozi celotno srečanje.

Košarkarji Uniona Olimpije so zabeležili prvo zmago na domačem terenu v letu 2010. Sicer ne v domači dvorani, temveč na Kodeljevem, saj so morali zaradi zasedenosti Tivolija na "prisilno gostovanje". Z dvanajstim parom točk so se Ljubljančani znova vključili v boj za zaključni turnir.

Sedem krogov pred koncem rednega dela je bila zmaga proti FMP imperativ za košarkarje Uniona Olimpije. Tega so se očitno dobro zavedali, saj so od prve minute dalje igrali odgovorno in zanesljivo, tako da uspeh ni bil ogrožen niti za trenutek. Prva četrtina se je končala s 27:11, ob odmoru je bilo 47:32, gostje iz predmestja Beograda pa so svoja orožja dokončno odložili v kot v 28. minuti, ko je razlika po drugi zaporedni trojki Jake Klobučarja narasla na 69:38.

V zadnjih sedmih tekmah Union Olimpijo čaka ogorčen boj za "final four". Vsaj sedem ekip je v igri za prva štiri mesta, prvouvrščeno Cibono in sedmouvrščeni Zadar pa ločijo le štiri točke. Ljubljančani bodo v gosteh igrali z Radničkim, Širokim Brijegom, Cibono in Hemofarmom, doma pa se bo udarila s Cedevito, Partizanom in Heliosom. Glede na izenačenost lige NLB bosta o potnikih na zaključni turnir verjetno odločali zadnji dve tekmi; z Domžalčani v Tivoliju in gostovanje v Vršcu v zadnjem, 26. krogu.