Jaka Blažič Aleksej Nikolić Zoran Dragić Luka Dončić Luka Dončić Evroliga

Petek, 1. 4. 2016, 22.46

Jaka Blažič po zmagi proti Realu v četrtfinalu, Zoran Dragić povsem blizu

Zoran Dragić | Foto Vid Ponikvar

V predzadnjem krogu drugega dela evrolige je od Slovencev prvi na parket stopil Zoran Dragić in s Himkijem prišel do pomembne zmage proti Olympiakosu. Jaka Blažič je v petek premagal Real Madrid in si zagotovil četrtfinale.

V "slovenski" skupini F je Himki Zorana Dragića, ki je k uspehu prispeval osem točk, dosegel pomembno zmago in nekoliko presenetljivo zlahka odpravil Olympiakos pred domačimi navijači. Rusi so se krog pred koncem povsem približali preboju med najboljših osem. To pa je že uspelo Jaki Blažiču s Kutxo Laboral, ki je v tesnem obračunu z Realom zmagal z 89:88. Luka Dončić ni bil v ekipi Madridčanov. Junak tekme je bil Davis Bertans, ki je trojko zadel štiri sekund pred koncem.

Brose Baskets Alekseja Nikolića je bil v gosteh pri Barceloni, neposrednem tekmecu za napredovanje, brez možnosti in je visoko izgubil.

Evroliga, Top 16, 13. krog

Skupina E
Četrtek, 31. marec:
Lokomotiv Kuban : Unicaja  81:60 (62:55, 39:35, 18:14)

Delaney in Janning 15, Dragić 8 (met iz igre 3/5, prosti meti 1/1), 4 skoke in podaja v 23 minutah; Kuzminskas 16, Nedović 9

Crvena zvezda : Darušafaka 61:80 (49:55, 34:35, 20:15)

Miller 18, Dangubić 14; Wilbekin 19, Gordon 14

Petek, 1. april:
Fenerbahče : Anadolu Efes 90:86 (66:50, 37:34, 19:16)
Datome 24, Bogdanović 21; Huertel 14, Granger in Brown 13

Panathinaikos : Cedevita 76:60 (58:37, 42:19, 20:5)

Skupina F
Himki : Olympiakos 98:66 (76:50, 48:36, 25:22)

Barcelona : Brose Baskets 75:57 (59:41, 43:23, 18:12)
Abrines 13, Doellman in Tomić 12; Wanamaker 16, Strelnieks, Miller in Theis 8, Nikolić brez učinka v 3 minutah

CSKA : Žalgiris 100:86 (74:61, 47:48, 21:23)