Barcelona Žan Mark Šiško Bayern München Žalgiris Jure Zdovc Evroliga

Sreda, 12. 1. 2022, 21.47

Evroliga, 20. krog

Šišku slovenski obračun v Münchnu, poraz vodilnih

Žan Mark Šiško | Žan Mark Šiško se v slabih sedmih minutah ni vpisal med strelce. | Foto Guliverimage

Žan Mark Šiško se v slabih sedmih minutah ni vpisal med strelce.

Potem ko je koronavirus odnesel vse tekma 19. kroga evrolige, so bile v torek in sredo vendarle odigrane štiri tekme 20. kroga. Bayern z Žanom Markom Šiškom (brez točke) je s 74:65 ugnal Žalgiris, ki ga vodi Jure Zdovc, do pred kratkim pa je bil njegov član tudi Zoran Dragić. Ta je po odhodu iz Litve pred nekaj dnevi sklenil pogodbo s Cedevito Olimpijo.

Bayern - Žan Mark Šiško je igral sedem minut - je dosegel osmo zmago in prekinil niz treh neuspehov (8-10), Žalgiris pa je doživel četrti zaporedni poraz in z izkupičkom 3-14 ostaja na dnu razpredelnice.

V ponovitvi polfinala z lanskega zaključnega turnirja v Kölnu je vodilna Barcelona doma izgubila z Milanom s 73:75. Za Barcelono je to ob 15 zmagah četrti poraz v tej sezoni.

Prva tekma v tej sezoni evrolige je bila zaradi pandemije prestavljena v 17. krogu v drugi polovici decembra. V 18. krogu konec prejšnjega meseca je sledilo pet odpovedi, prejšnji teden pa ni bilo odigrano niti eno srečanje.

Bayern München : Žalgiris Kaunas 74:65
Jaramaz 16, Lučić, Šiško brez točke (1 as.) v 6:51; Nebo 14 (9 sk.), Lekavičius in Webster 10

Barcelona : Olimpia Milano 73:75