Aleksej Nikolić Zoran Dragić Alen Omić Jaka Blažič Luka Dončić Luka Dončić Evroliga

Petek, 13. 1. 2017, 23.14

Evroliga, 17. krog

MVP: Dončiću zmanjkali le dve podaji do trojnega dvojčka

Madridski Real je v 17. krogu Evrolige z 80:75 premagal izraelskega velikana Maccabi. Izjemno pomembno vlogo pri 12. zmagi Madridčanov je imel ponovno tudi slovenski košarkarski biser Luka Dončić, ki sta mu le dve podaji zmanjkali do trojnega dvojčka.

Dončić ima za seboj še en odličen večer, saj je na tekmi dosegel 10 točk, 11 skokov, vpisal pa je tudi osem podaj in eno ukradeno žogo. Njegov statistični indeks se je ustavil kar pri številki 32, kar je pomenilo, da je slovenski košarkar postal tudi MVP 17. kroga.

Real je tekmo dobil šele v končnici, saj so gostje dobre štiri minute pred koncem vodili za točko (70:71), nato pa so si Madridačni z delnim izidom 10:2 vendarle priborili sproščeno zadnjo minuto.

Z zmago je Real ostal na drugem mestu razpredelnice, točko za moskovskim CSKA, ki je prav tako v petek premagal Emporio Armani z Zoranom Dragićem kar s 101:64, Ljubljančan pa ni bil razpoložen za igro, saj v dobrih 15 minutah ni dosegel koša.

Izgubil je tudi Alen Omić, ki je pri zmagi grškega Panathinaikosa nad Anadolu Efesem po podaljšku z 92:81 dosegel dve točki za Turke. V četrtem obračunu večera je Galatasaray ugnal Žalgiris s 87:79.

Že v četrtek Aleksej Nikolić ni igral za Brose Bamberg, ki je v gosteh pri Unicsu večji del tekme vodil, a nato izgubil. Brez zmage je ostala tudi Baskonia v gosteh pri Darušafaki. Jaka Blažič tokrat ni bil razpoložen. Dosegel je le tri točke.

Četrtek
​Unics : Brose Bamberg 63:58 (46:47, 30:36, 13:20)
Langford 27, Williams 13; Strelnieks 13, Miller 12, Aleksej Nikolić ni igral.

Darušafaka : Baskonia 98:89 (77:68, 47:46, 20:24)
Bertans 29, Wanamaker 21; Hanga 19, Shengelia 13, Jaka Blažič 3 (met iz igre ½, ½ za tri) in 2 skoka v 13 minutah.

Crvena zvezda : Fenerbahče 75:73 (61:59, 44:42, 23:23)
Kuzmić 21, Jenkins 14; Datome in Udoh 16

Barcelona : Olympiacos 67:69 (54:56, 33:29, 20:17)
Kaponen 16, Rice 15; Printezis 16, Lojeski 11

Petek

CSKA : Milano 101:64 (78:46, 56:25, 27:9)
De Colo 22, Vorontsevich 18; Macvan 19, Simon 15, Zoran Dragić 0 točk (0/1 met za dve, 0/2 met za tri, skok in podaja v 15:34

Galatasaray : Žalgiris 87:79 (65:57, 40:34, 17:17)
Fitipaldo 21, Pleiss 17; Motum 18, Jankunas 14

Real Madrid : Maccabi 80:75 (53:56, 37:36, 16:21)
Ayon in Fernandez 14, Dončić 10 (2/2 za dve, 1/3 za tri, prosti meti 3/4, 11 skokov in osem podaj v 25:56)

Panathinaikos : Anadolu Efes 92:81* (70:70, 50:50, 38:32, 21:13)
Rivers 23, Gentile 15; Heurtel 15, Granger 14, Omić 2 (1/3 za dve v 9:33)