Evroliga, 13. krog

Zoran Dragić visoko poražen, Luka Dončić kaznovan

9

Zoran Dragić | Foto Vid Ponikvar

V 13. krogu košarkarske evrolige je Zoran Dragić z Anadolu Efesom v sredo v Rusiji pri svojem nekdanjem klubu Himkiju visoko izgubil (68:86). V torek je bil Luka Dončić prvič v karieri izključen na tekmi med Realom in Valencio, ki so jo dobili Madridčani. Dan pozneje je bil za svoje početje kaznovan.

Zoran Dragić je z Efesom gostoval v Moskvi pri Himkiju, katerega član je bil pred časom. Igral je 28 minut in v tem času dosegel osem točk. Zadel je enega od treh metov za dve, enega od štirih za tri in tri od štirih prostih metov. Dodal je še dve podaji in skok. Ob tem je izgubil eno žogo.

Zelo zanimivo je bilo v sredo v Pireju, kjer je Olympiacos gostil vodilni CSKA iz Moskve in po napeti končnici zmagal z 88:86.

Luka Dončić izključen in dan pozneje kaznovan

Luka Dončić, ki je prvo četrtino skoraj v celoti izpustil, je že na začetku druge četrtine po pregledu posnetkov prejel nešportno napako. Po ukradeni žogi in hitrem protinapadu je pri polaganju grdo v obraz zadel Nemca Tiborja Pleissa, ki je močno okrvavljen za nekaj časa celo zapustil igro. Dončić se je kljub nestrinjanju s sodniško odločitvijo Nemcu tudi opravičil.

Prodor in udarec s komolcem:

Le nekaj minut pozneje pa je sledil nov velik šok. Slovenski zvezdnik je po novi čudni odločitvi sodniške trojke, piskali so mu osebno napako v napadu, ki je ni bilo, zaradi dolgega jezika prejel še eno tehnično napako in tekme je bilo zanj konec. Zanimivo je, da je tekmo sodil tudi slovenski sodnik Damir Javor.

Dončić je po tej odločitvi sodnikov povsem izgubil živce in med odhodom iz igre obrcal tudi predor, ki vodi v slačilnice. V sredo je postalo znano, kakšna kazen ga je doletela.

Odziv, ki je vodil v izključitev:

Dončić je bil besen kot ris:

Je bil Luka Dončić upravičeno izključen?

Oddanih 2493 glasov

Čeprav so se mnogi bali, da bo Real brez Dončića v velikih težavah, je gladko zmagal, in to z visokih 91:72. To je za Real sedme zmaga v tej evroligaški sezoni, Valencia pa je izgubila še devetič zapored.

Učinek Luke Dončića po četrtinah:

Po 1. četrtini3 točke (met za tri: 1/1); statistični indeks: 3; igral je 1:02

Po 2. četrtini: 6 točk (meta za tri: 2/2), 1 podaja, 2 ukradeni žogi, 1 izgubljena žoga; statistični indeks: 6; igral je 6.51

Po 3. četrtini: /

Po 4. četrtini: /

Nikolić poražen v Kaunasu

Poleg Dončića je v torek igral tudi Aleksej Nikolić. Slovenski branilec je zmago lovil v Kaunasu in ostal praznih rok. Nikolić je pri porazu Bamberga ob metu iz igre 2/4 dosegel 5 točk. Eno točko je dosegel še s prostim metom.

Že 14. krog evolige bo na sporedu v četrtek in petek.

Evroliga, 13. krog:

Torek
Fenerbahče : Crvena zvezda 82:56
Vesely 15, Wanamaker in Datome 13; Dobrić 15, Rochestie 9

Žalgiris Kaunas : Brose Basket Bamberg 88:84
Milaknis 20, Jankunas 17; Wright 22, Hackett, Nikolić 5 (met za dve: 2/4), 1 podaja v 12:06

Panathinaikos : Maccabi Tel Aviv 89:76
Gist in Rivers 15, Pappas in Singleton 14; Cole 14, Jackson 13, Tyus 12

Real Madrid : Valencia 91:72
Campazzo 14, Reyes, Carroll, Tavares in Thompkins 12, Dončić 6 (met za tri: 2/2), podaja, 2 ukr. žogi v 6:51; Dubljević 18, Green 13

Sreda
Himki : Anadolu Efes 86:68
Shved 25, Gill 16; McCollum 20, Zoran Dragić 8 točk, 2 podaji in skok v 28 minutah.

Olympiacos : CSKA Moskva 88:86