Evroliga, 1. krog

Omićevi so se ob koncu približali, a preobrata ni bilo

Alen Omić | Budućnost Alena Omića je izgubila z Olimpio. | Foto ABA liga

Budućnost Alena Omića je izgubila z Olimpio.

Elitna Evroliga je odprla vrata nove sezone. Naslov prvaka brani Real Madrid, ki je za začetek gladko premagal Darušafako. V tem tekmovanju nastopajo štirje košarkarji s slovenskim potnim listom. Nekdanji slovenski reprezentant Alen Omić je z Budućnostjo gostil Olimpio iz Milana in izgubil z 71:82.

Aktualni prvak lige ABA je pred domačimi gledalci vodil le ob rezultatu 5:4, sicer pa večino tekme gledal gostom v hrbet. V zadnji četrtini je Budućnosti prednost Italijanov sicer uspeli znižati iz 14 na zgolj tri (71:74), a do konca obračuna nato sploh niso več zadeli, gostje pa so z delnim izidom 8:0 slavili z 82:71. Omić je ob porazu v 23 minutah prispeval 11 točk, 6 skokov in dve asistenci.

V pretekli sezoni je bilo vse v znamenju Luke Dončića in pohoda Real Madrida do naslova prvaka. Zdaj se mora kraljevi klub znajti brez njega. Je pa že k prvi zmagi Rela nad Darušafakop svoj delež prispeval Klemen Prepelič. V osmih minutah je dosegel dve točki in dodal dva skoka. Veliko bolje je šlo njegovemu soigralcu, Američanu s slovenskim potnim listom Anthonyju Randolphu, ki je v 20 minutah dosegel 16 točk, imel en skok in dve asistenci.

Luka Dončić
Sportal Pot brez Luke Dončića

V elitnem evropskem klubskem tekmovanju spet igra Jaka Blažič, tokrat v dresu Barcelone. Že na uvodu se je mudil na izjemno težkem gostovanju v Moskvi, kjer je moral CSKA priznati premoč s 75:95. Slovenski reprezentant pa je bil z 11 točkami v 17 minutah igre drugi strelec svoje ekipe. Dodal je še dva skoka in asistenco.