Sobota, 4. 2. 2017, 2.07

Evroliga, 21. krog

Nora poteza Dončića, ki je bil prvi mož Reala #video

3

V 21. krogu elitne košarkarske evrolige je Luka Dončić spet zablestel v dresu Real Madrida. Na gostovanju je ta na kolena spravil Baskonio (79:71) Jake Blažiča. Slovenski košarkarski biser je bil v petek s 16 točkami, s statističnim indeksom 30 in izjemnimi potezami glavni junak kraljevega kluba.

Brose Bamberg je v četrtek doma dokaj prepričljivo izločil Maccabi iz Tel Aviva, a pri tej zmagi Nemcev Aleksej Nikolić ni sodeloval.

Milano je doma proti Darušafaki večji del tekme zaostajal, a nato poskrbel za preobrat in zmago za dve točki. Zoran Dragić je igral enajst minut in pol. V tem času je dosegel samo dve točki in samo dvakrat vrgel na koš.

Z zanimanjem smo pogledovali proti petku ter tekmi med Baskonio in Real Madridom, ki je bila slovenski derbi. Luka Dončić namreč izvrstno igra v dresu kraljevega kluba, novo poezijo pa je spisal tudi tokrat.

Jaka Blažič je dobesedno le spremljal izjemno predstavo Dončića, saj je igral pičli dve minuti. Slovenski košarkarski biser, ki mu mnogi pripisujejo bleščečo kariero, je bil spet raznovrsten. Pohvalil se je s 16 točkami (2/4 za tri točke, 3/6 za dve točki, 4/4 pri prostih metih), kar devetimi skoki in šestimi podajami. Skupaj z Američanom Jefferyjem Taylorjem sta bila najboljša strelca zmagovitega moštva.

Norega preigravanja se je naučil od Llulla

Real se je z zmago zavihtel na vrh evrolige in ima pred drugim CSKA zmago prednosti. "V prvem polčasu nismo igrali najbolje, a zato v drugem pokazali boljšo obrambo in tudi zmagali," je dejal Dončić, ki je zablestel s potezo, s katero je osmešil obrambo Baskonie. Posnetek si lahko pogledate v spodnjem videu. S to akcijo je Luka poskrbel za potezo večera v evroligi, pozdravili pa so jo celo navijači Baskonie.

"Preigravanja v četrti četrtini sem se naučil na treningu, potem ko sem posnemal Sergia Llulla. Ta zmaga je bila za nas zelo pomembna. Ob porazu CSKA smo zdaj povsem sami na vrhu evrolige," je bil vesel Luka.

Zmago je pozdravil tudi trener Reala Pablo Laso: "Zelo pomembna zmaga. Jeffrey Taylor in Luka Dončić sta prikazala odlično igro. Luka je nadarjen košarkar, vendar moramo čestitati celotni ekipi. Do polčasa so domačini prevladovali pri skoku, vendar nam jih je uspelo zaustaviti. V drugem polčasu smo zaigrali bistveno bolje."

Zadnji so v tem krogu na parket stopili košarkarji Crvene zvezde in Anadolu Efesa. Beograjčani so pred domačim avditorijem naskakovali osmo zaporedno zmago, a tokrat naleteli na pretežko turško oviro.

Evroliga 21. krog

Četrtek

Unics : Olympiacos 75:90 (54:69, 36:36, 13:33)
Langford 25, Parakhouski 14; Green 25, Printezis 20

Fenerbahče : CSKA 77:71 (60:51, 36:40, 15:14)
Udoh 15 Bogdanović 12; De Colo 23, Higgins 11

Žalgiris : Barcelona 89:85 (61:61, 39:38, 18:24)
Lekavicius in Ulanovas 17; Navarro 17, Rice in Koponen 12

Brose Bamberg : Maccabi 90:75 (66:53, 41:42, 16:21)
Strelnieks 25, Miller 17, Aleksej Nikolić ni igral; Goudelock 22, Seeley 19

Milan : Darušafaka 89:87 (61:73, 38:51, 20:24)
Pascolo 15, Sanders in Macvan 19, Zoran Dragić 2 točki v 11:28 in 1 podaja (met iz igre 1/ 2).

Petek
Galatasaray : Panathinaikos 79:84 (64:68, 40:43, 24:18)
Pleiss 15, Schilb in Micov 14; James 18, Feldeine in Singleton 15

Baskonia : Real Madrid 71:79 (52:59, 36:39, 15:16)
Beaubois 20, Jaka Blažič 0 v 1:52; Taylor 16, Luka Dončić 16, 9 skokov, 6 podaj v 24:44.

Crvena zvezda : Anadolu Efes 72:86 (52:61, 36:47, 20:16)