Alen Omić Eurocup Unicaja Malaga

Sreda, 5. 4. 2017, 22.40

7 let

Eurocup, finale

Omić iz pekla v nebesa: v tretji četrtini je bil izključen, na koncu dočakal veliko lovoriko

Alen Omić | Foto Grega Valančič/Sportida

Košarkarji Unicaje Malage, katere član je tudi Alen Omić, so zmagovalci Eurocupa. V tretji odločilni tekmi finala so pripravili preobrat in premagali Valencio na njenem terenu. Slovenski reprezenant je bil na tekmi izključen, potem ko se je zapletel v incident dveh igralcev. A je na koncu le dočakal veliko zadoščenje in se veselil največjega klubskega uspeha.

O zmagovalcu Eurocupa je odločal tretji obračun. Tekmeca sta namreč igrala na dve dobljeni tekmi. Unicaja je po treh četrtinah že krepko zaostajala in kazalo je, da je zmagovalec znan. Nato pa je pri 43:56 sledil preobrat. Zadnjo četrtino so gostje dobili z 20:4 in se veselili pomembne lovorike, ki jim za naslednjo sezono prinaša evroligaško vstopnico.

Alen Omić je k zmagoslavju prispeval osem točk, tekme pa ni dočakal na klopi, saj je bil ob koncu tretje četrtine izključen. Do kontakta je namreč prišlo med Nemanjo Nedovićem in Rafa Martinezom. Omić je s klopi stopil na igrišče, da bi umiril strasti, vendar je bil izključen.

Način, zaradi katerega je bil Omić izključen

Sodniki so ga ostro kaznovali, kljub temu, da je pred tem poskrbel za športno potezo dneva, potem ko je sodnik dosodil žogo Unicaji, center slovenske reprezentance pa je samoiniciativno priznal, da se jo je on zadnji dotaknil.

Športna poteza Alena Omića

"Ta zmaga mi ogromno pomeni. Unicaja že enajst let nima lovorike. Hvala vsem. Lovorika je za vse v klubu, Andaluziji ... Zelo sem vesel, da nam je uspelo," je bil po tekmi vidno vesel trener Unicaje Joan Plaza.