Mike Tobey Klemen Prepelič Valencia Ratiopharm Ulm Jaka Lakovič Jurica Golemac Eurocup Cedevita Olimpija Cedevita Olimpija

Sreda, 9. 2. 2022, 21.15

EUROCUP, 13. KROG

Nova stotica in pomembna zmaga Cedevite Olimpije v Ulmu

1

EuroCup: Ulm - Cedevita Olimpija | Olimpija je s 104:96 zmagala v Ulmu. | Foto KK Cedevita Olimpija/Tine Ružič

Olimpija je s 104:96 zmagala v Ulmu.

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 13. krogu EuroCupa na gostovanju v Nemčji s 104:96 premagali ratiopharm Ulm, ki ga vodi Jaka Lakovič. Nemški ekipi so zmaji tako vrnili za poraz v četrtem krogu v Stožicah.

Košarkarji Cedevite Olimpije so vpisali drugo zaporedno zmago v evropskem pokalu, skupno peto oziroma tretjo v zadnjih petih nastopih. S tretjo zmago v gosteh so Ljubljančani hkrati potrdili kandidaturo za visoko izhodišče pred izločilnimi boji.

Zmaga proti nemškemu predstavniku, ki ga vodi slovenski strateg Jaka Lakovič, ima še dodatno težo, saj gre za neposrednega tekmeca, ki zdaj zaostaja tudi v medsebojnem razmerju. Ulm je namreč v Stožicah slavil s petimi točkami, Cedevita Olimpija pa s 104:96.

Cedevita Olimpija ima do konca rednega dela evropskega pokala še šest preizkušenj, od tega bo štiri igrala v Stožicah. V začetku marca bo najprej gostila Budućnost in Promitheas Patras, nato jo čaka gostovanje v Bologni, sledita Venezia in Valencia doma ter za konec 6. aprila še pot v Grčijo.

Slovenski prvaki so se predstavili z ekipno igro, predvsem pa odlično napadalno. Kar šest igralcev je imelo dvomestno število točk. Melvin Ejim (8 skokov, trojke 3:4) in Zoran Dragić (trojke 3:4) sta dosegla po 20 točk, petnajst jih je dodal Jaka Blažič (5 podaj), trinajst Edo Murić (trojke 3:4), enajst Zach Auguste (met 4:5) in deset Yogi Ferrell (7 podaj).

Cedevita Olimpija je drugi polčas dobila s 54:41, v ključnih zadnjih minutah, ko so se domači približali na točko zaostanka (89:90), pa je ohranila mirno kri. Odločilni sta bili trojki Zorana Dragića v zadnjih dveh minutah, ki sta dokončno strli odpor Ulma.

1 / 34

Ekipi sta se med seboj v tej sezoni prvič pomerili v četrtem kolu, v Stožicah pa smo zmagovalca dobili šele po dveh podaljških. Napet obračun, v katerem so gostje po 20 minutah igre vodili že z 48:31, so Ljubljančani v svojo korist začeli obračati po glavnem odmoru. Zmaji so izsilili oba podaljška, po 50 minutah igre pa je semafor kazal 101:96 v korist Ulma.