29. 3. 2008,
22.18

Sobota, 29. 3. 2008, 22.18

Elektra ni "stresla" Krke

Košarkarji Krke so v 2. krogu lige UPC Telemach za prvaka premagali Elektro Esotech.

Marcelić (22 točk), Sorrentine (17 točk) in Balažič (15 točk, 12 skokov) so praktično sami premagali zasedbo Elektre Esotecha, ki po dveh krogih ostaja brez zmage, nasprotno kot Novomeščani, ki so zabeležili drugo zmago.

Prvi polčas je bil povsem izenačen, najvišjo prednost pa so imeli gostje pri rezultatu 33:27. Začetek drugega dela je sliko na semaforju povsem obrnil. Gostitelji so potrebovali več kot dve minuti, da so dosegli prvi koš - medtem je bila Krka že pri 48:37, ter še tri nadaljnje za drugega. Novomeščani so spretno kaznovali neučinkovitost Šoštanjčanov in si priigrali vodstvo, ki ga niso več izpustili iz rok. Prav v zaključku tekme se je Elektra približala na 63:69 ter tako vsaj delno omilila poraz.